This text will be replaced


Preview k zápasu

Třetí domácí zápas v řadě: V úterý dorazí do Chomutova ústecký Slovan

Napsal 24.08.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Svěřence trenéra Vladimíra Růžičky staršího čeká třetí přípravné měření sil v domácí SD ARÉNĚ za sebou. Po soubojích s Karlovými Vary a Kadaní přijedou do Chomutova hráči Ústí nad Labem. Piráti mají soupeři co vracet, neboť v krajské metropoli prohráli začátkem srpna 4:3. Poslední domácí zápas před startem extraligové sezóny je naplánován na úterý 25. srpna v tradičních 17 hodin a 30 minut.

Výsledky Ústí v přípravě

Slovan se v prvním přípravném utkání utkal s Kadaní. Po opatrném začátku se z vítězství 4:2 radoval celek trenéra Jaroslava Becka. O čtyři dny později ústečtí hokejisté zajížděli na led Kladna, kde po velmi vyrovnaném duelu nestačili na tamní Rytíře, kteří je porazili 3:2. Šestého srpna narazil celek z krajské metropole na Piráty, které porazil 4:3.

Následně sehráli svěřenci trenéra Miroslava Macha ještě dva domácí duely a z obou vyšli jako vítězové. Nejprve 11. srpna zdolali po dvou gólech Jaroslava Roubíka a jednom zásahu Davida Tůmy Kladno 3:1 a následně 13. srpna zdolali Litoměřice 3:0. Brankář Soukup si připsal premiérovou nulu v letošním ročníku.

Šestý přípravný zápas byl zároveň čtvrtým domácí v řadě. Pod Střekovem se představila Kadaň, která dlouho vedla, přesto nakonec odešla poražena 4:3 po samostatných nájezdech. Zatím poslední bitvou byl souboj s ruským Chabarovskem, který hraje KHL. Slovan v zápase vedl jako první, přesto prohrál s Amurem 2:4.

Zápas v Ústí nad Labem

HC Slovan Ústí nad Labem - Piráti Chomutov 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

Piráti zajížděli ve čtvrtek 6. srpna poprvé na venkovní led. Slovanu se úvodní perioda vydařila více, neboť zásluhou Holomka vedl 1:0. V prostředním dějství padlo dalších pět branek, z toho tři za záda brankáře Kopřivy. Chomutov v poslední části už pouze snížil z hole Vladimíra Růžičky.

„Jsem spokojený především se třetí třetinou, tam mužstvo vydalo velké úsilí, aby zápas vyrovnalo. Úvod utkání nebyl dobrý, nehráli jsme s maximálním nasazením, takhle hrát nejde. Kluci z Ústí makali, odvedli tady výbornou práci a my musíme hrát od začátku naplno," hodnotil zápas asistent trenéra Růžičky Břetislav Kopřiva.

Chomutovský Antonín Dušek v potyčce s jedním z ústeckých hokejistů. (foto: sportyusti.cz)

Řekli k úternímu utkání

„Myslím, že to bude ještě horší než minule. Asi po nás půjdou, budou se nás snažit dohrávat. Bude to důrazný hokej,“ sdělil svá očekávání centr pirátské sestavy Marek Račuk.

„Jedeme do Chomutova s cílem, abychom to, co trénujeme, prodali. Rádi bychom nastoupili v sestavě, se kterou vyrukujeme do ligy, ale máme stále zraněné hráče a některé formace nejsou kompletní,“ prozradil pro klubové stránky ústecký kouč Miroslav Mach.

O utkání...

Sedmý přípravný zápas Pirátů začne v SD ARÉNĚ v úterý 25. sprna 2015 v tradičních 17:30 hodin. Pokud nebudete moci dorazit do hlediště, tak pro vás bude připraven textový online přenos na serveru onlajny.com