Třetí Třebíč má namířeno do Chomutova, Piráty čeká souboj z čela tabulky

Napsal 05.12.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Po prohře s Benátky nad Jizerou se Piráti budou snažit navázat na pravidelné tříbodové příspěvky. V sobotním duelu je ale nečeká nic jednoduchého. Postaví se proti nim hosté s Třebíče, kteří drží třetí příčku tabulky a rozhodně nejsou snadným soupeřem.

SK Horácká Slavia Třebíč

V současné chvíli se náš sobotní soupeř z Třebíče nachází na třetím místě prvoligové tabulky. Po jednatřiceti zápasech mají na svém kontě devětapadesát bodů, tedy shodně jako Motor, který je na druhém místě. Tuto pozici drží tradiční prvoligový celek díky osmnácti výhrám za tři body, jedné výhře a třem prohrám v prodloužení. Na paty Horácké Slavii ale šlapou Litoměřice, které mají sedmapadesát bodů a Kadaň s pětapadesáti body.

Třebíč bodově táhne forvard Lukáš Havel. Ten doposud vydřel šestadvacet kanadských bodů. Se čtrnácti góly je také nejlepším střelcem týmu. Asistencím vládne Roman Erat, který si za tuto činnost připsal již dvacet bodů. Třebíčskou bránu hájí Martin Falter, který má zatím úspěšnost na hodnotě 94.44 %.

Poslední vzájemný zápas

Poslední střetnutí obou týmů z vrcholu prvoligové tabulky se odehrálo na domácím ledě Třebíče. Domácí vedli od dvanácté minuty zásluhou Řípy, ale ve druhé třetině zvládl vyrovnat Sinisalo. Základní hrací doba poté již gól nenabídla a zápas dospěl do prodloužení. V něm se kapitánovi Pirátů Drtinovi podařilo vstřelit branku a rozhodnout tak o majiteli bonusového bodu.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, König – Erat, Dolníček, Havel – Křivohlávek, Holec, Řípa – Wasserbauer, Ostřížek, Čuřík – Čech, Raška, Králík.

Piráti Chomutov: Hanuljak – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Šulák, Rýgl – Hovorka, D. Kaše, D. Květoň – Sinisalo, Gajovský, Moore – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Šagát, Račuk, Chrpa.
poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 31 19 3 5 4 105:59 68
3. Třebíč 31 18 1 3 9 81:61 59

Ohlasy trenérů po zápase

Radek Novák (Třebíč): „Myslím, že jsme viděli vyrovnané utkání. Diváci nám hodně pomohli, když jsme hráli oslabení 3 na 5, zvládli jsme to. Ve druhé polovině první třetiny jsme byli aktivnější, měli jsme tam stoprocentní gólovky, které jsme bohužel nedali. V prvních dvou třetinách mohli skórovat více i hosté. Hosté také zahráli obětavě při svém oslabení 5 na 3, my jsme tu přesilovku nevyužili. V prodloužení byli hosté šťastnější.“

Aleš Totter (Chomutov): „Je to pro nás strašně cenné vítězství, jelikož máme osm hráčů zraněných a hráli jsme se sedmi juniory. V první třetině jsme nebyli tak důrazní a neudrželi jsme se na kotouči. Něco jsme si k tomu řekli a pak se to zlepšilo. Pomohl nám vyrovnávací gól. Oba týmy mohly zápas rozhodnout v přesilovce 5 na 3, ale oba týmy sehrály dobrá oslabení. Pak už to bylo o tom, kdo dá ten druhý gól. Vítězství jsme si asi zasloužili více, jelikož jsme byli více aktivnější. Výborný výkon předvedl gólman a hráči byli zodpovědní. Jsme rádi za vítězství a za to, že nám Třebíč neodskočila.“

Poslední utkání našeho soupeře

Gólově nepříliš bohaté derby odehráli Třebíčští na ledě svého rivala z Jihlavy. Na ledě Horáckého zimního stadionu se po bezgólové první třetiny ujali hosté slova až ve druhé dvacetiminutovce, kdy Čuřík s Holcem během tří minut rozhodli zápas. Zbytek utkání pak Třebíč i zásluhou gólmana Kašíka neinkasovala a udržela tři body.

Sestava Třebíče: Kašík – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Přibyl, Dlapa – Dočekal, Dolníček, Čuřík – Wasserbauer, Holec, Pekr – Králík, Kaut, Raška – Paták, Juráň, Jaroš.

Chomutov - Třebíč
Marek Hovorka (13+17)Nejproduktivnější hráčLukáš Havel (14+12)
Marek Hovorka – 13 branek Nejlepší střelecLukáš Havel – 14 branek
Nikola Gajovský – 18 asistencí Nejlepší nahrávačRoman Erat – 20 asistencí
Jiří Drtina (5+16Nejproduktivnější obránceJakub Bartoň (5+9)
Marek Hovorka – 46 TM Nejtrestanější hráčRostislav Malena – 44 TM

O zápase

Na ledě SD ARÉNY se Horácká Slavia představí v sobotu 6. prosince, v tradiční chomutovský čas 17:30. Piráti po zaváhání v Benátkách budou chtít opět naplno bodovat a prodloužit sedmizápasovou domácí neporazitelnost. Tým trenérů Kopřivy a Tottera nečeká nic jednoduchého, přeci jen se hraje proti týmu ze špice tabulky. Piráti tedy spoléhají na vaši podporu. Pokud se ve zmíněných sobotních 17:30 nedostavíte na stadion, je vám k dispozici tradiční online textový přenos.