Mladežnický hokej

Trenéři mládeže marodí, mladí Piráti minimálně do neděle bez zápasů

Napsal 01.10.2020 Klub
C h o m u t o v - Nepříjemnost zasáhla tréninkový proces chomutovské mládeže. Většina zdejších trenérů je momentálně ve stavu nemocných, tudíž musel být zastaven tréninkový proces od páté třídy po juniory. Svaz navíc na nejbližší tři víkendy plošně zrušil turnaje druhých, třetích i čtvrtých tříd, takže mladí Piráti nebudou minimálně do 4. října hrát žádné zápasy.

V průběhu posledních dní ze zdravotních důvodů postupně odpadla řada mládežnických trenérů Pirátů, zdravá zůstala jen hrstka, která by nezajistila dostatečně kvalitní tréninkový proces pro všechny kategorie. Proto šéf mládeže Petr Jíra ve spolupráci s vedením klubu rozhodl o přerušení tréninkového procesu.

Na přelomu září a října tak trénují jen ti nejmenší od čtvrté třídy níže. Stejně tak došlo k odložení všech utkání od páté třídy až po juniory a to do 4. října. „Nastalá situace nás netěší, ale neměli jsme moc jiných řešení, jelikož trenéři, které využíváme jako asistenty, chodí do práce. A většina hlavních trenérů čeká na výsledky testů,“ vysvětluje Petr Jíra.

Z centrály svazu v Praze zároveň přišel pokyn o přerušení turnajů druhých, třetích a čtvrtých tříd na první tři říjnové víkendy, což zřejmě souvisí se zhoršující se epidemiologickou situací v republice. Je tedy jasné, že minimálně do 4. října pirátská mládež hrát nebude.