Mladežnický hokej

Trenéři mládeže absolvovali seminář o kondiční přípravě, přednášel jim Martin Iterský

Napsal 02.09.2020 Libor Kult
C h o m u t o v - Ještě před startem mistrovských soutěží proběhl v útrobách chomutovské ROCKNET ARÉNY seminář, jehož se zúčastnili trenéři Pirátů. Tématem byla kondiční příprava hokejistů a lektorem někdejší chomutovský hráč a v současnosti kondiční trenér svazové Dukly v Litoměřicích Martin Iterský.

Dvaatřicetiletý specialista má za sebou kromě jiného rovněž působení u seniorského týmu pražské Sparty a nyní dohlíží i na rozvoj adeptů reprezentační dvacítky ve zmíněných Litoměřicích. „Martin má na starost taky akademie, proto jsme si ho pozvali, aby nás seznámil s nejnovějšími poznatky v kondiční přípravě,“ vysvětluje šéf chomutovské mládeže Petr Jíra.

Po nezbytné teoretické přednášce se všichni zúčastnění odebrali do posilovny, kde došlo na praktické ukázky na mládežnických figurantech. Ti byli v rámci předvádění některých cvičení zároveň de facto testováni, neboť Martin Iterský během cviků poukazoval i na chyby, které dělali, nebo vysvětloval, proč je daný cvik důležitý pro hokej.

Chomutovští trenéři nyní budou moci získané poznatky využívat v praxi, k ruce jim budou rovněž Adriana Kopecká a Barbora Davidová. Obě kondiční trenérky vyškolil právě Martin Iterský a obě nyní budou k dispozici všem pirátským mládežníkům pro společnou přípravu na suchu i případné individuální tréninky mimo led.

„Věřím, že nejen kluci z akademie tohle využijí, protože správná kondiční příprava je pro hokej v současnost naprosto nezbytná a dávno už není jen o nabírání svalové hmoty nebo získávání vytrvalosti běháním,“ popisuje Petr Jíra.