Mladežnický hokej

Trenéři mládeže: Akademie zůstává jako v přípravě, žáci s novými hlavními

Napsal 04.08.2020 Klub
C h o m u t o v - Už z dřívějších zpráv bylo patrné, že u mládežnických týmů dojde ke změnám. Ty se dotkly akademie i žáků, kteří budou mít nového šéfa sportovních tříd. Trenéři juniorů a dorostu zůstávají s jednou malou úpravou stejní jako v přípravě, žákovské výběry pak mají ve srovnání s předchozím ročníkem nové hlavní kouče.

Po skončení nouzové stavu trénovali junioři pod vedením dvojice Petr Jíra – Vladimír Petrovka, což první jmenovaný označil v závěru první části přípravy za téměř konečnou variantu. Nyní je jasno, že tomu tak opravdu bude. Dorostenci se chystali s tandemem Kamil Koláček – Angel Krstev, které nyní doplní ještě Jan Minčák.

Právě místní rodák a odchovanec Pirátů Jan Minčák bude po odchodu Radka Šípa rovněž novým vedoucím sportovních tříd. Ty mají ve srovnání s předchozí sezónou v nejstarších kategoriích výrazně obměněné trenérské složení i kvůli posunu Vladimíra Petrovky k juniorům.

Hlavním koučem deváté a sedmé třídy bude Petr Martínek, jehož asistentem bude v obou případech Martin Novák. Zbývající dva celky hrající žákovskou ligu – tedy osmou a šestou třídu – povedou David Sedláček s Jiřím Gombárem. Další novinkou je výraznější zapojení dosavadního videokouče Libora Dudka, jenž povede jako hlavní kouč pátou třídu.

O rozvoj brankářů se bude starat Radek Svoboda, i nadále budou mít mládežníci tzv. skills tréninky zaměřené na individuální činnosti jednotlivce či dobré bruslení. Nově se do trenérského štábu u chomutovské mládeže zapojí rovněž Kamil Charousek.

KOMPLETNÍ TRENÉRSKÉ OBSAZENÍ MLÁDEŽE