Aktuální zprávy

Trenér Jiří Doležal byl odvolán z pozice hlavního trenéra Pirátů Chomutov

26.11.2012 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Zisk pouhých devíti bodů ve druhé extraligové čtvrtině, neuspokojivé herní výkony týmu a propad tabulkou. To jsou hlavní přičiny dnešního odvolání trenéra Jiřího Doležala z funkce hlavního trenéra Pirátů Chomutov. Muž, který po osmatřiceti letech došel s Chomutovem do extraligy, končí ve své funkci po sérii špatných výsledků, které vyvrcholily vysokou nedělní porážkou 0:5 na ledě Vítkovic. „Ve druhé čtvrtině jsme pouze jednou vyhráli v normální hrací době. Děvet bodů z dvanácti utkání je velmi málo. Trenéři měli dlouho naší důvěru, nicméně výkony a zejména výsledky v posledních zápasech měly spíš klesající tendenci. Proto jsme se rozhodli k trenérské změně,” řekl generální manažer klubu Jaroslav Veverka.
Bilance Jiřího Doležala v Chomutově

55 utkání
(1. liga, baráž, European Trophy, příprava, Tipsport extraliga)

Vítězství: 14
Vítězství v prodloužení (nebo po SN): 12
Porážky v prodloužení (nebo po SN): 7
Porážky: 21
Remízy: 1

Devětačtyřicetiletý držitel čtyř bronzových medailí z Mistrovství světa, bývalý vynikajcí útočník, Jiří Doležal, převzal chomutovský tým v průběhu prvoligového playoff 2012. Na střídačku se postavil v den šestého semifinálového utkání proti Olomouci. V dramatických sedmizápasových bitvách pak pomohl Pirátům po téměř čtyřiceti letech do extraligy.

„Chtěl bych Jirkovi poděkovat za to co pro nás udělal. Byl tu s námi v době, kdy jsme pro Chomutov po dlouhých letech získali extraligu. A měl na tom svůj nezanedbatelný podíl. Úspěšně náš tým vedl při premiérové účasti v prestižní European Trophy a velmi dobře s týmem odstartoval v extralize,” řekl Jaroslav Veverka a dodal: „Odvolání trenéra bylo v naší aktuální situaci nevyhnutelné. Třeba se naše cesty střetnou zase někdy v budoucnu.”

O tom, kdo nahradí Jiřího Doležala ve funkci hlavního trenéra momentálně Piráti usilovně jednají. „Nového trenéra chceme jmenovat co nejdříve to bude možné. V pátek nás čeká derby proti Litvínovu a byl bych rád, kdyby do tohoto utkání už vedl mužstvo nový trenér,” nastínil nejbližší hodiny a dny Jaroslav Veverka. Tréninky dočasně povede asistent Mikuláš Antonik.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 17:00 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov