JUNIOŘI - článek

Tomáš Koblížek kvitoval dobrý vstup, Dominik Pavlát poprvé chytal proti bratrovi

Napsal 02.03.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Do bitev o play-off DHL extraligy juniorů vstupovali z předposlední možné pozice, ovšem ve čtyřčlenné skupině F zaskočili svěřenci Jana Šťastného, Davida Kočího a Jana Brychty po Vítkovicích také českobudějovický Motor. Ke skalpům druhého a desátého týmu z lepší poloviny předchozí nadstavbové části přispěl i Tomáš Koblížek, jenž dal Jihočechů druhý gól a u prvního asistoval. Ve druhém klání stál v brance Dominik Pavlát, na něhož se spoluhráči dotíral jeho bratr Lukáš.

„Odehráli jsme těžké utkání, do kterého jsme dobře vstoupili, protože jsme po první třetině vedli. Pak jsme dobře plnili pokyny trenérů a podržel nás i Domino Pavlát v brance,“ rekapituloval Tomáš Koblížek v útrobách ROCKNET ARÉNY.

V šesté minutě proměnil počáteční chomutovskou aktivitu v gól Petr Chlán, mladé Piráty nezaskočilo ani vyrovnání soupeře. Ještě do přestávky se prosadil důrazný Tomáš Koblížek. „Když dáme první gól my, hraje se nám jednodušeji a můžeme se soustředit na naši hru,“ liboval si devatenáctiletý útočník.

Trefa majitele dvou startů v letošní Tipsport extralize byla v konečném účtování vítězná, protože od patnácté minuty skóroval už jen Kryštof Ouřada tři minuty před závěrečnou sirénou. „Dobře jsme napadali, Chlánič vystihl rozehrávku a vystřelil. My jsme se s Ouřim motali kolem branky a po jeho dorážce zůstal volný puk, do kterého jsem plácl,“ popisoval šťastný střelec.

Tomáš Koblížek strávil na ledě v seniorské Tipsport extralize během dvou startů 25 minut a 14 vteřin, během nichž měl bilanci účasti -1

Do závěrečného dějství se šlo za stavu 2:1 pro Piráty, kteří však v úvodu čelili tlaku Motoru. „Budějovice věděly, že potřebují dát gól, aby se zápasem něco udělaly, takže zapnuly,“ ohlížel se Tomáš Koblížek. „My jsme se soustředili na obranu, takže to mohlo působit, že mají opticky převahu, ale myslím, že jsme jim moc velkých šancí nedovolili a navíc jsme měli v brance výborného Domina,“ vyprávěl dále.

Chomutovský odchovanec, který se v Kadani pouze narodil, se podle vlastních slov nebál vyrovnání ani při vyloučení v 55. minutě. „Nestresoval jsem se. Věřil jsem, že oslabení ubráníme, protože nám v letošní sezóně docela jdou,“ vysvětloval.

Českobudějovičtí byli střelecky o něco aktivnější, ale na body jim to nestačilo. „Plnili jsme taktické pokyny, hráli obětavě a týmově, nedělali chyby a hráli jednoduše,“ vyjmenovával Tomáš Koblížek atributy, které podle něj rozhodly o vítězství Pirátů. „Každá ztráta bodů je klíčová, což si všichni uvědomujeme. I to podle mého hraje roli, že jsme dotáhli dobře rozehrané zápasy,“ reagoval na zmínku, že v předchozí fázi DHL extraligy junioři několik dobře rozjetých klání ztratili.

Za stoprocentním vstupem do šestikolové nadstavby vidí autor devíti gólů a majitel 23 asistencí v letošní sezóně podobné důvody, o kterých už mluvil. „Neděláme chyby, plníme, co máme, a necháváme na ledě úplně všechno,“ opakoval a ještě něco přidal. „Věděli jsme, že by nám Vítkovice už hodně utekly, kdybychom tam prohráli. Takhle jsme ve hře a máme to ve vlastních rukách. Myslím, že nám hodně pomohlo, že jsme jeli už o den dřív,“ vrátil se ještě k prvnímu duelu skupiny F.

Tomáš Koblížek si uvědomoval, že chomutovští mladíci musí i přes výborný rozjezd stát pevnýma nohama na zemi. „Musíme dál předvádět stejné výkony. Věříme si před každým zápasem. Víme, že můžeme kohokoliv porazit, ale taky s kýmkoliv prohrát,“ líčil. „Bohužel jsme na konci první části nepochopitelně zkolabovali, ale teď potvrzujeme, že bychom se v lepší polovině neztratili,“ uzavřel své hodnocení.

Dominik Pavlát: Nebyl jsem úplně nadšený, že nastoupíme proti sobě

Do branky se proti Českým Budějovicím postavil Dominik Pavlát, který zažil hodně speciální zápas. Vůbec poprvé totiž na druhé straně stál jeho mladší bratr Lukáš. „Byl to divný pocit,“ přiznal bezprostředně po zápase. „Odmalička se na něj chodím koukat a on na mě taky. Teď jsme najednou stáli proti sobě,“ doplnil vysvětlení.

Dominik a Lukáš Pavlátovi se proti sobě postavili vůbec poprvé v kariéře – starší Dominik vychytal výhru, mladší Lukáš poprvé bodoval mezi juniory

O možném bratrském střetu se rodák z Tábora dozvěděl s velkým předstihem a úplně nadšený z něj v první chvíli nebyl. „Než jsme jeli do Vítkovic, trenéři mi řekli, že budu chytat proti Budějovicím, které hrály ve stejný den jako my. Po zápase jsem se dozvěděl, že brácha bude hrát i v Chomutově,“ lovil v paměti. „Těšili jsme se na to, ale tím, že jsem to zažil poprvé, jsem z toho nejdřív neměl úplně dobrý pocit, protože s bráchou nerad soutěžím, jelikož je mladší. Teď jsme rád, že jsme vyhráli,“ culil se.

Před zápasem podle Dominika Pavláta sourozenecké hecování a pošťuchování neprobíhalo, také na ledě se od všeho podle vlastních slov oprostil. „Jen jsme se na sebe usmáli, když přijeli. Já jsem se akorát vracel z rozcvičky, tak jsme se pozdravili,“ přibližoval. „Jakmile se hodila první bule, už jsem nemyslel na to, že hraju proti bráchovi,“ připojil následně.

V podobných situacích bývají rozpolcení hlavně rodiče každé bratrské sportovní dvojice stojící proti sobě. Výjimkou nebyl ani otec jihočeských hokejistů. „Taťka mi před zápasem říkal, že si sedne za bránu a bude rád, když nějaký puk chytím, a stejně tak bude rád, když to půjde i bráchovi,“ prozradil starší z bratrů. „Myslím, že jsme oba odehráli výborný zápas,“ chválil na závěr.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC RT TORAX Poruba 2011
Piráti Chomutov