Mladežnický hokej

TOP 3: Z týmů vede Boston, mezi hráči šikula Dacjuk. Všichni vzpomínali na začátky

Napsala 18.04.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Seriál TOP 3 zahajuje trojice Josef Koláček, Dominik Vaněk a Filip Döring. Jaké jsou jejich nejvýznamnější vzpomínky s hokejem? Kdo získal pozici nejlepších spoluhráčů? Do sítě jakých soupeřů padají nezapomenutelné góly?

Josef Koláček

Hokejové týmy: Určitě Chomutov, protože jsem tady začínal s hokejem a hraju u Pirátů celou kariéru. Další týmy bych si vybral určitě Edmonton Oilers, protože se mi líbí jejich styl hry, a Boston Bruins kvůli tamním českým hokejistům.

Nejoblíbenější hráči: Můj hokejový vzor, který mě motivuje do práce, je určitě můj táta, protože mě odmala inspiroval k tomu, aby mě hokej hlavně bavil a uměl jsem tvořit hru. Takový světový vzor je pro mě určitě Connor McDavid, protože je podle mě nejlepší hokejista světa. Je to hráč, který si dokáže poradit s každou situací a v té největší rychlosti udělá kličky, které by nikdo nečekal. Poslední hokejista, na kterého koukám a snažím se od něj odkoukat co nejvíc věcí a různých drobností, je ruský kouzelník s pukem Pavel Dacjuk, který má neskutečně šikovné ruce. Co dokáže udělat s pukem, je neskutečné, snažím se na něj hodně koukat a vzít si od něho co nejvíc.

Sporty: Oblíbený sport je pro mě určitě hokej, baví mě to a je to můj život. Kdybych měl říct další dva sporty, jedním by byl určitě tenis, kterému jsem se ještě dva roky zpátky věnoval. Baví mě a taky si díky tomu odpočinku od hokeje, zaběhám si u toho a hlavně si uklidním hlavu. Poslední je basket, protože je to týmový sport, který je specifický hezkými přihrávky.

Osobně nejvýznamnější vzpomínky s hokejem: Určitě to je pro mě moment, kdy mě rodiče vzali ve dvou letech poprvé na led. Bylo to ještě v době, kdy táta hrál za KLH Chomutov, jednou po tréninku tam zůstal chvíli déle a já přišel s mamkou na zimák, ještě na starou stodolu. Táta si mě vzal na led a mě se to zalíbilo. Moje druhá vzpomínka je určitě můj první start za národní tým v Přerově, kdy jsme hráli proti Finsku a zápas jsme vyhráli. Poslední zážitek je docela čerstvý, a to turnaj v Klášterci nad Ohří, kde jsem zažil to, co jsem vždycky chtěl. Přišla se na nás podívat plná hala a celá fandila nám, když jsme dali gól, všichni zvedali ruce a začali skandovat. Pro mě byl turnaj specifický, protože jsem dal tři góly a navíc do Klášterce mohla přijet moje rodina od táty až po strejdu z Litvínova. Navíc se na mě přijela podívat přítelkyně, kterou miluju, a byl jsem rád, že tam je. Když si to tak vezmu, je jedno, co si o vás, kdo myslí, ale důležité je, jaké máte lidi kolem sebe. Eliška je pro mě štěstí, bez kterého nechci být.

Zápasy: Můj oblíbený zápas je z mladšího dorostu na Spartě, kde jsme vyhráli a postoupili do dalšího kola. Další je za národní tým na Slovensku, kde jsme porazili Ameriku. Poslední by byl můj první zápas za Piráty na domácím ledě proti Slavii v první lize.

Góly, které jste dal: To jsou moje první góly za národní tým proti Švýcarsku a v áčku Chomutova na Lapači, to byl skvělý zážitek. Poslední je branka proti Rusku v Klášterci, kde jsem dal gól nejlepšímu gólmanovi mého ročníku Askarovovi.

Spoluhráči: Když to vezmu od začátku, z žáků to je určitě Jakub Holovej, se kterým jsem hrál celou dobu až do mladšího dorostu. Pak by to byla celá lajna, ve které jsem hrál za národní tým s Kubou Konečným a Kubou Malým, se kterými jsme se skvěle doplňovali a věděli jsme o sobě. Pak je to Jirka Kulich, se kterým jsem hrál poslední sezónu jen chvíli, ale bylo to super. Dokázali jsme si přihrát a hrát hokej, na který se dalo koukat. S námi hrál ještě Tadeáš Svoboda, dokázali jsme být pro soupeře největší hrozba.

Filmy: Mezi mé oblíbené filmy patří osm dílů Rychle a zběsile, pak s tátou sledujeme seriál Kobra 11 a seriál Walker Texas Ranger.

Písničky: La Habana z Rychle a zběsile 8, Pure Water a Ben Cristovao – Tělo.

Mobilní aplikace: WhatsApp, Spotify a Dáme jídlo.

Školní předměty: Zeměpis mě všeobecně baví. Pak je to biologie, protože máme skvělou paní učitelku. Poslední je ZSV (Základy společenských věd), protože na tento předmět máme našeho třídního, který je tu kdykoliv, když cokoliv potřebuju ze školy i z osobního života.

Jídla: Pochopitelně je to KFC, květákové placky od mamky a knedlo zelo vepřo od babičky.

Filip Döring

Hokejové týmy: Pittsburgh Penguins, Boston Bruins a Kometa Brno.

Nejoblíbenější hráči: Dmitrij Jaškin, Dominik Simon a Jakub Vrána.

Sporty: Hokej, florbal a fotbal.

Osobně nejvýznamnější vzpomínky s hokejem: Vyhraný turnaj v Kladně, kde jsem byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje a cenu mi předával Jaromír Jágr. Když jsem poprvé nastoupil na led jako malý kluk.

Zápasy: V dorostu bitva se Slavií, výhra nad Plzní a nad Spartou.

Góly, které jste dal: Samostatný únik proti Karlovým Varům, který jsem zakončil blafákem mezi ruku a tělo. Gól od modré proti Kladnu a proti Spartě, když jsme jeli s Ondrou Čechem a s Jirkou Kulichem, zakončili jsme to tic-tak-gól, byla to krásná souhra.

Spoluhráči: Jan Vostiňák, Jiří Kulich a Tadeáš Svoboda.

Filmy: Rychle a zběsile, Pařba ve Vegas a Hokejový zázrak.

Písničky: Evanescene – Bring Me To Life, Viktor Sheen – Cizí sny a Lucie Bílá – Esemes.

Mobilní aplikace: Instagram, Snapchat a Facebook.

Školní předměty: Čeština, matematika a tělocvik.

Jídla: Svíčková s knedlíkem, rajská omáčka s těstovinami a bramborová kaše s řízkem.

Dominik Vaněk

Hokejové týmy: Boston Bruins, Detroit Red Wings a HV71.

Nejoblíbenější hráči: Pavel Dacjuk, Rasmus Dahlin a Erik Karlsson.

Sporty: Hokej, fotbal a golf.

Osobně nejvýznamnější vzpomínky s hokejem: Úplně první jsou spojené s Břeclaví, kde jsem poprvé stoupnul na led a začínal s hokejem, pak jsme asi v páté třídě jeli do Švédska zahrát si nějaké zápasy. Výjimečné je pro mě taky první play-off, které jsem si zahrál v mladším dorostu za Chomutov proti Spartě.

Zápasy: Zápas v mladším dorostu za Chomutov proti Plzni na malý hale, kde jsme sice prohrály po nájezdech, ale byli jsme jediní, kdo jim v té kategorii sebral bod. Čerstvější je rozhodující zápas play-off v juniorce proti Slavii a můj první zápas za muže v Havířově, na což nikdy nezapomenu.

Góly, které jste dal: V play-off v mladším dorostu proti Spartě asi dvě minuty před koncem třetí třetiny anebo můj první gól v juniorce v minulé sezóně, na který mi přihrál Standa Vrhel. Poslední je z play-off v juniorce na Slavii od modrý takovým padáčkem.

Spoluhráči: Dominik Ferbas, Josef Koláček a Viktor Lang.

Filmy: Gladiátor, Ctihodný občan a Rivalové.

Písničky: Kontrafakt - Jlo, Regard – Ride It a Kali – Dosnívané.

Mobilní aplikace: Instagram, Snapchat a MadLipz.

Školní předměty: ZSV (Základy společenských věd), čeština a angličtina.

Jídla: Francouzské brambory, svíčková a špagety s boloňskou omáčkou.