Sváteční pátek s hokejem! Do Chomutova zamíří Litvínov k druhému derby sezóny

Napsala 16.11.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vyzvou ve dvaadvacátém kole Tipsport extraligy Litvínov, který je aktuálně na posledním místě tabulky. Verva v předchozím utkání přestřílela Mladou Boleslav, zatímco Chomutovští padli smolně na ledě lídra. Druhé letošní derby je naplánované na pátek 17. listopadu od 15 hodin a 30 minut. Pojďme vyprodat SD ARÉNU.

Litvínov se trápí na posledních místech tabulky

Litvínov nevstoupil do sezóny dobře, jelikož byl po odehrání třinácti kol na posledním místě tabulky s devíti body za tři vítězství a dlouhou sérii porážek.

Ve druhé čtvrtině se výkon nejbližšího rivala zvedl, když svěřenci Radima Rulíka od čtrnáctého do osmnáctého kola pokaždé bodovali. Za dva body porazili Plzeň v samostatných nájezdech a Hradec Králové po prodloužení. V dovedností disciplíně ztratili na vlastním ledě s Libercem. Tři body vybojoval Litvínov se Spartou a v Olomouci.

V devatenáctém kole podlehla Verva na vlastním ledě 1:3 Zlínu, což nenapravila ani proti Třinci, s kterým prohrála těsně 2:3. V posledním odehraném utkání přestřílela 6:3 Mladou Boleslav.

Poslední derby pro Chomutov

Střetnutí devátého kola vyznívalo po celou dobu lépe pro Piráty, jelikož brankové konto utkání otevřel Mário Grman ranou z pravé strany. V osmnácté minutě zvýšil na rozdíl dvou gólů ze své typické pozice Michal Poletín, na něhož ale rychle odpověděl povedenou kličkou Jakub Černý.

Nakonec vítěznou branku si připsal před polovinou duelu Michal Poletín střelou z mezikruží. Přestože hned následující minutu František Lukeš opět dotáhl, Chomutov si už náskok udržel.

Litvínov – Chomutov 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky:
19. Černý (Hanzl, Pilař), 29. Lukeš (Nejezchleb, Jánský) – 8. Grman (Valach, Vondrka), 18. Poletín (Slovák, Mrázek), 28. Poletín. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. Střely na branku: 29:14. Blokované střely: 6:14. Hity: 32:12. Vhazování: 35:35.

Plzeň – Chomutov 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Piráti si v úvodní dvacetiminutovce vypracovali díky povedené ráně Jaroslava Mrázka jednobrankové vedení, které drželi i na konci druhého dějství, protože srovnal Milan Gulaš a odpověděl Ivan Huml.

Ve 44. minutě upravil na 2:2 Tomáš Mertl, jenž zakončil ťukes přes celé pásmo. Když už všechno nasvědčovalo, že duel dojde do prodloužení, nahození Dominika Kubalíka od mantinelu srazil Vladimír Růžička do vlastní sítě.

Branky a nahrávky: 25. Gulaš (Mertl, Kratěna), 45. Mertl (Kvasnička, Gulaš), 60. Kubalík – 14. Mrázek (Chlouba), 36. Huml (Flemming, Havel). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 29:26. Blokované střely: 5:13. Hity: 12:16. Vhazování: 29:38.

Piráti: Lukeš – Mrázek, Valach, Dlapa, Flemming, Chalupa, Slovák – Tomica, Skokan, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Tomeček – Poletín, Huml, Havel – Koblasa, Chlouba, Lauko.

Litvínov – Mladá Boleslav 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Verva se ujala vedení v patnácté minutě, když Karel Pilař využil dvojnásobnou početní výhodu. Ve druhé části začali lépe hosté, jelikož Jiří Říha a Jakub Valský zajistili během tří minut obrat. Jednogólové vedení si svěřenci Radima Rulíka vzali zpátky, Michael Vandas a Jakub Černý z přesilovky stanovili skóre před závěrečným dějstvím na 3:2.

Přestože vstup opět vyšel lépe Bruslařům a konkrétně Tomáši Urbanovi, v poslední deseti minutách se prosadili Richard Nejezchleb, Karel Kubát a Viktor Hübl, kteří upravili na konečný rozdíl tří přesných tref.

Branky a nahrávky: 15. Pilař (Kubát, Hübl), 33. Vandas, 36. Černý, 51. Nejezchleb (Dietz, Hanzl), 57. Kubát (Hanzl, Gerhát), 60. Hübl (Jánský, Sørvik) – 24. Říha (Bernad, Pacovský), 26. Valský (Klepiš), 45. Urban (Orsava, Holík). Vyloučení: 6:8, navíc Gula (Litvínov) 10 minut.Využití: 2:2. Střely na branku: 35:26. Blokované střely: 15:7. Hity: 16:22. Vhazování: 37:37.

Verva: Petrásek – Kubát, Sørvik – Doudera, Gula – Dietz, Pilař - Sklenička - Černý, Hübl, Jánský – Nejezchleb, Ihnačák, Hanzl – Trávníček, Gerhát, Vandas – Matoušek, Šimeček, Jurčík.