Ohlasy po utkání

„Střílíme hrozně málo,” zkonstatoval Petr Koblasa po těsné prohře s Karlovými Vary

Napsal 02.12.2018 Marek Douda
C h o m u t o v - V rámci 24. kola Tipsport extraligy hostili Piráti v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ karlovarskou Energii. V malém podkrušnohorském derby, letos již s pořadovým číslem dva, zvítězili hosté v poměru 3:1, přičemž poslední branku vsítili v závěrečné minutě do prázdné klece. Na levém křídle čtvrtého útoku Severočechů se jako obvykle představil Petr Koblasa, pro kterého mělo utkání speciální nádech vzhledem k faktu, že do Chomutova zamířil právě z lázeňského města na západě Čech.

Svěřenci kouče Růžičky doplatili na špatnou první třetinu, ve které byli střelecky aktivnější, ale Energie jim uštědřila lekci z efektivity, když zužitkovala přesilovou hru po faulu Bretta Flemminga ze čtrnácté minuty. „Nehráli jsme úplně to, co jsme chtěli. Měli jsme do toho od začátku jít trochu jinak. Podle mě se od špatného startu odvíjel celý výsledek,“ uvedl útočník, jenž debutoval v nejvyšší české soutěži v roce 2011.

Pirátská posádka si v průběhu prvního dějství vytvořila nespočet zajímavých příležitostí, přičemž hned dvakrát se hráč domácího týmu ocitl sám na hranici brankoviště. Bohužel pro Chomutovské kapitán Marek Tomica ani Vladimír Růžička těchto příležitostí nevyužili. Sám Petr Koblasa těsně po utkání shledával příčinu „gólového půstu“ nejen v zahozených šancích. „Chyběla nám střelba. Z mého pohledu střílíme hrozně málo. V první třetině jsme měli několik šancí, kdy jsme byli sami před bránou. Z toho prostě musíme dát gól,“ uvědomoval si bývalý mládežnický reprezentant.

Chomutovští se zásluhou přesilovkové trefy Vladimíra Růžičky na počátku prostřední části dotáhli na Západočechy a vrátili zápas do vyrovnaného stavu. Piráty branka následně viditelně nabudila, přičemž soupeře uzamkli v útočné třetině a několik minut marně dobývali chrám brankáře Novotného. Posléze se ovšem potvrdilo známé sportovní klišé „Nedáš, dostaneš“, když Karlovarští po chybě Peterse skórovali a branka se později ukázala jako rozhodující. „Byl to nešťastný gól. Po vyrovnání jsme měli více ze hry. Bohužel jsme dostali takový gól, jaký jsme dostali. To se občas stává. Hráli jsme doma na jeden gól. Určitě jsme mohli pomýšlet na body,“ mrzelo pětadvacetiletého forvarda.

Derby bývá pro hráče i celé týmy velkou motivací před daným zápasem, ovšem pro Petra Koblasu visel ve vzduchu další pikantní důvod, proč by chtěl speciálně v utkání s Energií uspět. Jihočeský rodák totiž dlouhá léta působil právě v klubu z města termálních pramenů, kde se přes mládežnické kategorie dostal až do seniorského A-týmu.

„Už jsou to tři roky, co tam nejsem. Neznám už všechny kluky, možná ani polovinu. Samozřejmě jsem vnímal, že Vary přijedou, ale nijak víc to na mě nepůsobilo,“ vysvětlil hráč narozený v Soběslavi. „Spoustě kluků jsem přál, aby se dostali zpátky do extraligy, ale výhru jsem jim rozhodně nepřál,“ dále doplnil.

Kromě dotazovaného útočníka byl v sestavě Severočechů ještě jeden hráč, který dříve hrával za Karlovy Vary. Jedná se o Radka Dudu, jenž západně od Chomutova působil v sezónách 2014/2015 a 2015/2016, tedy v letech, kdy za stejnou organizaci válčil rovněž Petr Koblasa, a tak se s velezkušeným borcem ve službách Pirátů dobře znal již před jeho příchodem z Benátek nad Jizerou. „Mám s Radkem vztah jako s každým jiným v kabině. Že přijde, jsem nevnímal nijak speciálně. Bylo dobré, že jsem ho už znal,“ pronesl hokejista, jenž dříve hájil barvy Českých Budějovic.

Pirátskou loď čeká před dalším ligovým kolem dlouhá cesta na druhý konec republiky, kde ji čeká těžká bitva s Třincem, jenž momentálně okupuje vrchol tabulky. Další moravský celek následně zamíří na sever Čech, když v šestadvacátém kole vyzvou chomutovské hráče Kohouti z Olomouce. Mladé křídlo Pirátů si ovšem před nadcházejícími kláními nechtělo připouštět pozice zmíněných celků. „Záleží na trenérech, jak nás na Třinec připraví. Víme, že to u nich nebude jednoduché. Výkony Olomouce nesleduju, jen vždycky zkontroluju výsledek,“ pravil závěrem.