Aktuální zprávy

Středa plná pomoci: Nejprve ve Stebně, potom Kubíkovi na fotbale s AFK LoKo

Napsal 30.06.2021 Libor Kult
C h o m u t o v - Poslední červnový den bývá obvykle spojený s předáváním vysvědčení ve školách, u Pirátů se však tentokrát nesl v duchu pomoci. A ta byla hned dvojitá. Ve Stebně na Lounsku odklízeli Jakub Chrpa s Romanem Chloubou následky ničivého tornáda, navečer pak rodina Kubíka trpícího vzácnou enzymatickou poruchou převzala přes čtyřicet tisíc korun.

Tornádo minulý týden nejvíce zasáhlo jih Moravy, ovšem nevyhnulo se ani obci Stebno nedaleko Loun, kde má část rodiny jedna z redaktorek pirátského webu. Eliška Ratiborská patří do velké pirátské rodiny, kterou tvoří kromě hráčů i všichni okolo chomutovského hokeje včetně fanoušků.

Jeden z našich velkých partnerů společnost Strix Chomutov poskytla techniku a naši útočníci Jakub Chrpa s Romanem Chloubou přiložili ruku k dílu při odklízení následků přírodního živlu. Ve videu se dozvíte, jak můžete pomoct i vy. Elišky dědeček je předsedou spolku, takže ručíme, že pomoc půjde přímo všem potřebným ve Stebně.

Od 18 hodin už naši útočníci nastoupili na fotbalový pažit, kde se mimochodem oba blýskli dvěma góly. Důležitější než výsledek však byla pomoc malému Kubíkovi z Jirkova, který s rodinou navštěvuje hokejové zápasy Pirátů.

Oba týmy se před úvodním výkopem se statečným mladíkem a jeho rodinou vyfotily, o přestávce pak došlo po dražbě dresu Pirátů na předání symbolického šeku i celé částky, jež se nakonec vyšplhala přes čtyřicet tisíc korun, neboť se nečekaně přidali i provozovatelé hospůdky v areálu hřiště AFK LoKo.

„Chtěla bych všem moc poděkovat. Nečekali jsme takovou pomoc a moc si jí vážíme,“ pravila Kubíkova maminka Lucie. „Peníze použijeme na nákup kočárku a rehabilitačních pomůcek,“ doplnila jedním dechem. Hráči a činovníci obou klubů mezi sebou vybrali lehce přes dvacet tisíc korun, dobrovolné vstupné zhruba stovky diváků vyneslo téměř patnáct tisíc korun a poločasová dražba podepsaného dresu Pirátů nakonec čtyři a půl tisíce korun.

No a aby bylo učiněno za dost také zpravodajské povinnosti a fanoušci se dozvěděli výsledek samotného zápasu: Piráti po poločasové remíze 2:2 vyhráli 5:3. Kromě již zmíněných střelců se z penalty po faulu na svou osobu prosadil ještě Jakub Šarlinger. Ve čtyřech červnových duelech tak áčko zapsalo dvě výhry, remízu a porážku.

AFK LoKo Chomutov – Piráti Chomutov 3:5 (2:2)

Branky: 34. a 52. Žďánský, 43. Čermák – 3. a 56. Chrpa, 14. a 75. Chlouba, 50. Šarlinger z penalty.

Sestava AFK
Z. Novotný (46. Štěrban) – Chlan, Beluš, K. Havel, Soukup, Naďal, Žďánský, Zrebňák, Fibrich, Lev, J. Novotný, Rosenbaum, Čermák, Stýblo, Ježek, Cicu.

Sestava Pirátů
Žižka – Chlouba, Huňady, Novák, Svoboda, Jaroš, Bártek, J. Pöschl, Šarlinger, Freiberg, R. Havel, Bárta, Kůs, Chrpa.

×
Odehrané v 12:00 | Jun.
HC AZ Havířov 2010
Piráti Chomutov
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Lovosice
Piráti Chomutov