Aktuální zprávy

Startuje předkolo play off: Podpořte hokejisty Kadaně proti Táboru

Napsal 11.02.2010 David Matula
C h o m u t o v - Hokejisté Chomutova jsou v plném proudu příprav na vrcholovou část sezony, avšak partnerský klub z Kadaně se již pomalu, ale jistě připravuje na zítřejší vypuknutí předkola play off, ve kterém okresní rival poměří své síly s Táborem. Utkání s pořadovým číslem jedna začíná na kadaňském zimní stadionu v pátek 12.2. od 18:00, o den později, tedy v sobotu 13.2., začne v 17:00 zápas číslo dvě. Všichni jste srdečně zváni a ke každé vstupence navíc dostanete zdarma klobásku a pivo!

Nedočkavci, kteří netrpělivě vyhlíží začátek play off, mohou v předstihu nasát atmosféru závěrečných bojů sezony na kadaňském zimním stadionu, kde již zítra v pátek 12.2. vypukne předkolo play off, ze kterého vzejde i soupeř pro chomutovské hokejisty. Pro všechny návštěvníky je navíc připravena klobáska a pivečko ke každé vstupence zdarma!

Partnerský tým z Kadaně skončil po základní části na osmém místě a v boji o čtvrtfinále čeká družinu Mikulášek Antonika jihočeský nováček z Tábora. S ním černobílý v letošním ročníku dvakrát prohráli, takže mají svému sokovi co vracet. Hokejisté Tábora si však na okresního rivala věří, což potvrzují i slova útočníka Zdeňka Špergera.

„Kadaň patří k hratelnějším celkům a myslím, že bychom mohli postoupit,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro hokej.cz jihočeský forvard a jedním dechem dodal, „Vzhledem k odchodům některých hráčů do Chomutova bychom možná mohli být i mírnými favority.“

Přesun několika hráčů směr Chomutov opravdu nastal, přesto kadaňský dres oblékne celá řada hráčů, kteří mají k Chomutovu blízko. V brance by měl nastoupit Erik Štěrba, obrané řady řídí Martin Ťupa či jmenovec Martin Szakal. V útoku se můžete podívat na chomutovského odchovance Jiřího Charouska, bojovníka Martina Maláta, v akci budou i Karel Ton či Petr Freiberg.

Současně by se na ledě mohlo objevit i několik chomutovských juniorů – brankář Juraj Hollý - obránci Jan Rutta či Michal Žižka - útočníci Jakub Hofmeister, Michal Milotinský nebo Jakub Mužík. V dresu soupeře potom zřejmě nebude chybět exchomutovský útočník Milan Kostourek, který ve dvaceti zápasech posbíral 17 bodů.

K vidění tak bude na kadaňském ledě nejen mnoho „chomutovský hráčů“, ale také dva potencionální soupeři pro hokejisty Chomutova v prvním kole play off. Na obě úvodní utkání předkola play off, které Sportovní klub z Kadaně odehraje na svém ledě, jste všichni srdečně zváni.