Aktuální zprávy

Startuje druhý ročník letního poháru pod názvem Tipsport Hockey Cup

Napsal 02.08.2008 David Nováček, Pavel Kadeřábek
Chomutov - Chomutovští hokejisté mají za sebou první dva přátelské zápasy a po dlouhé pauze je znovu čeká utkání, ve kterém půjde také o soutěžní body. Startuje totiž druhý ročník letního hokejového poháru pod názvem Tipsport Cup 2008. V rámci prvního kola zavítají chomutovští hokejisté do Kladna, kde se v úterý 5. srpna od 17.30 hodin utkají s domácími hokejisty HC Geus Okna.

Chomutov zatím v přípravě nepoznal hořkost porážky. Sehrál dvě utkání ve dvou dnech a vždy se těšil z vítězství. V Ostrově nad Ohří nejprve přehrál ruský Orenburg 4:2 a o den později si poradil i se zvučnějším soupeřem - pražské Spartě nedovolil v holešovické aréně ani jedinkrát skórovat a odvezl si výhru 2:0. Nyní chomutovští hokejisté cestují na led účastníka O2 Extraligy, HC Geus Okna Kladno, s odhodláním pokračovat ve vítězném tažení, ale s vědomím, že nyní již půjde o opravdový první ostrý start v nové sezóně.

Kladenští mají také za sebou dva přípravné zápasy. V prvním podlehly na domácím ledě nováčkovi nejvyšší soutěže Mladé Boleslavi 2:4. Ve druhém pak dokázali zvítězit v Liberci 5:3. V obou utkání nastoupil i chomutovský odchovanec, obránce David Hájek. Ten se v Kladně postupem času vypracoval v klíčového obránce, který kryje záda hvězdám Paterovi a Procházkovi.

V kladenském dresu s největší pravděpodobností nastoupí i duo Tenkrát, Srbek. Ti v Kladně odstartují sezónu a pak se přesunou do švédských klubů. Zatímco obránce Skrbek odehraje asi jen šest zápasů, Tenkrát si kladenské angažmá letos natáhne. "Měl bych odlétat až 20. října, takže stihnu prvních sedmnáct kol. Těším se," liboval si Tenkrát, který už má s takovým modelem zkušenost z loňska.

V loňském roce se hokejisté KLH střetli se svým nynějším soupeřem dvakrát. Na kladenském ledě dlouho drželi remízový bod, jenže domácí v závěrečné části udeřili a čtyřmi góly si zajistili vítězství 6:3. Odveta v Chomutově pak byla v režii bílomodrých. O vítězství 3:1 se postarali Šíp, Kostourek a Trefný.

14.8.2007

HC GEUS OKNA KLADNO - KLH CHOMUTOV 6:3 (1:1,1:1,4:1)
Branky: Ševc 2x, Čurila, Procházka, Horna Frolík - Jíra Charousek, Boušek

23.8.2007

KLH CHOMUTOV - HC GEUS OKNA KLADNO 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: Šíp, Kostourek, Trefný - Bělohlav