Aktuální zprávy

Starší dorostenci začínají sérii se Spartou, vítěz postoupí do finále

Napsala 19.03.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v rámci NOEN extraligy staršího dorostu probojovali do semifinále, kde střetnou s pražskou Spartou. Ve čtvrtfinále si svěřenci Miroslava Buchala s Martinem Szakalem poradili s plzeňskou Škodovkou ve třech zápasech, stejně jako nejbližší soupeř z Prahy vyřadil Liberec. Jelikož Sparta a Chomutov drží první dvě pozice nejčastěji vylučovaných týmů, dá se očekávat tvrdá série, která začne na ledě soupeře 20. března v 16 hodin a 45 minut.

Piráti si ve čtvrtfinále poradili s plzeňskou Škodovkou

Piráti Chomutov 4:3p HC Škoda Plzeň

Do prvního zápasu vstoupili lépe domácí, kteří šli v deváté minutě zásluhou Toma Poláka do vedení. Plzeň ještě do první sirény srovnala a všechno nasvědčovalo tomu, že to bude vyrovnané utkání. I ve druhé a třetí třetině přidaly oba celky po jedné brance, a proto utkání za stavu 3:3 došlo do prodloužení, které rozhodl střelec první branky Tom Polák.
Branky a nahrávky: 9. Polák (Buchtela, Smutný) 23. Buchtela (Köver, Smutný), Krivošík, 65. Polák (Krivošík, Buchtela) - 18. Kodýtek (Kovařík, Roubal), 36. Kodýtek (Penc, Rubner), 46. Kodýtek (Chalupa, Kovařík)

HC Škoda Plzeň 3:2 Piráti Chomutov

Pirátům se první třetina nepovedla, už v páté minutě inkasovali z hole Poura. Vyrovnávací branku vstřelil Lauko, Plzeň ještě do konce třetiny odpověděla. V posledním dějství oba celky přidaly po jedné brance a série se vyrovnala.
Branky a nahrávky: 10. Pour (Kovařík, Roubal) 37. Pour (Roubal) 55. Roubal (Kvasnička, Eret) - 25. Lauko (Krivošík), 51. Krivošík (Novák, Buchtela)

Piráti Chomutov 3:2 HC Škoda Plzeň

Piráti měli před třetí třetinou dvoubrankový náskok, gól si připsali Dejmek a Chlán. V poslední třetině Navrátil zvýšil již na 3:0 a vypadalo to, že je po zápase. Plzeň od poloviny třetiny začala stíhací jízdu. V 51. minutě skóroval Chlupa, kterého za nedlouho napodobil Rubner. Naštěstí pro domácí Plzeň už další branku nepřidala a Piráti si připsali druhou rozhodující výhru.
Branky a nahrávky: 13. Dejmek, 29. Chlán (Hřebíček, Dvořák), 47. Navrátil (Dejmek) - 51. Chlupa (Rubner), 54. Rubner (Chalupa)

Piráti vs. Sparta v základní skupině

Piráti Chomutov 6:5sn HC Sparta Praha
Branky a nahrávky: 12. Bukač (Lauko), 34. Hajič (Polák, Palička), 34. Dejmek (Kulich), 59. Köver (TS), 59. Koblížek (Dejmek, Kulich), rozh. náj. Köver – 14. Wojnar (Chlouba), 20. Komárek (Wojnar, Jeřábek), 39. Safin (Jeřábek), 41. Safin, 59. Safin (Dubský, Schwamberger)

HC Sparta Praha 3:4sn Piráti Chomutov
Branky a nahrávky: 17. Šmerha (Safin), 23. Dubský (Komárek, Michnáč), 45. Šmerha (Safin, Eliáš) – 2. Kulich, 16. Navrátil, 52. Kulich (Bukač, Dejmek), rozh. náj. Kulich

Piráti Chomutov 5:6 HC Sparta Praha
Branky a nahrávky: 10. Lauko (Chlán, Svoboda M.), 28. Palička (Svoboda J.), 35. Palička (Bukač), 36. Lauko (Chlán, Svoboda M.), 50. Polák (Novák) – 16. Dubský (Wojnar, Komárek), 22. Šmerha (Chlouba), 22. Šmerha, 26. Dubský (Komárek, Jeřábek), 55. Safin (Schwamberger, Maršoun), 57. Chlouba

HC Sparta Praha 6:4 Piráti Chomutov
Branky a nahrávky: 17. Schwamberger, 33. Safin (Šmerha), 38. Wojnar (Šišolák, Komárek), 46. Chlouba (Maršoun, Schwamberger), 49. Komárek (Vízner, Dubský), 60. Wojnar – 1. Hajič (Hřebíček), 4. Chlán, 7. Kulich (Šilar, Dvořák), 52. Chlán (D. Novák)

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha
3. místo
92 bodů
POZICE v nadstavbě A2. místo
101 bodů
24:13SKÓRE 32:19
125 minutTRESTNÉ MINUTY110 minut
21,21 %VYUŽITÍ PŘESILOVEK12,90 %
92,31 % UBRÁNĚNÁ OSLABENÍ 86,21 %
34,67PRŮMER STŘELNA BRANKU ZA ZÁPAS38,86

Miroslav Buchal o semifinále

„Čeká nás silný soupeř, který vyhrál naší základní skupinu a má výbornou ofensivu. Během sezóny jsme se utkali čtyřikrát, takže se dobře známe. Bilance je 2:2 na výhry, ale play-off je jiné. V něm rozhoduje spíše obrana, zatímco v základní části se hraje spíše útočný hokej. My budeme chtít předvádět naší hru a pokusíme se projít i přes Spartu.

Bohužel nám chybí obránci. Ještě jeden zápas nesmí hrát Buchtela, po operaci je Bukač a zranění ruky si obnovil Dvořák. Na beku budou muset nastoupit dva útočníci, zřejmě půjde o Dejmka s Laukem. Poprvé začínáme sérii venku, což je možná trochu výhoda, protože budeme hrát zodpovědnější hokej.“