Ohlasy po utkání

Stahovačka Jana Havla podpořila výhru. „Dal jsem to Koblovi a šel se radovat,“ culil se

Napsal 20.01.2019 David Panuška
K a r l o v y V a r y - Jan Havel se vrátil ve velice důležitý moment! Mladý útočník se znovu objevil v sestavě Pirátů a byl jednou z hlavních postav chomutovského mužstva, jež obrátilo střetnutí 37. kola Tipsport extraligy na ledě Energie. Na vedoucí branku přihrál po krásné stahovačce, kterou umí naprosto skvěle a zvedne ze sedadla každého fanouška v hledišti. Piráti porazili Karlovy Vary a dostali se na těsný dostřel.

Nálada byla dobrá, od druhé třetiny tahali Piráti za delší konec

Zápas o šest bodů. Utkání sezóny. Duel, který měl hodně napovědět do zbývajících utkání. Piráti se vydali na led karlovarské Energie, která měla před úvodním vhazováním na kontě o šest bodů více. Oba celky navíc v pátek doma prohrály duely po nevýrazných výkonech. „Nálada v kabině byla normální. Jen jsme si řekli nějaké věci po pátečním zápase se Zlínem. Jsme si vědomi svých kvalit, takový výpadek se prostě stane. Takže nálada byla normální, řekli jsme si, co zlepšit a naštěstí to takhle dobře dopadlo,“ naznačoval Jan Havel náladu chomutovské družiny před duelem se západočeským celkem.

Piráti dvě třetiny bojovali s Filipem Novotným, stav před třetí třetinou byl lepší pro domácí Energii. Chomutovští se ale vyhecovali ke skvělému obratu a nakonec získali veledůležité tři body, stejná je pak ztráta na staronového účastníka Tipsport extraligy. „Jejich doménou je pohyb, hodně dobře bruslí. My jsme přečkali první třetinu, která byla od nás slabší a od druhé jsme táhli de facto za delší konec. Podle mě jsme si připsali zasloužené vítězství,“ hodnotil utkání dvaadvacetiletý útočník, který letos hostuje také v dresu ústeckého Slovanu.

Šikovný rychlonohý útočník, jenž s hokejem začínal ve Slavii, ale nejvíce toho odehrál ve Spartě, se vrátil do sestavy po třízápasové absenci a hned zapsal jeden kanadský bod. Jeho čtvrtá formace byla navíc v utkání dost vidět. „Z osobního hlediska tam byl nějaký deficit... Navázali jsme ovšem na bodovou šňůru s Ivánkem (Humlem) a Koblou (Koblasou), takže si nemohu na nic stěžovat. Hrajeme se mi s nimi výborně,“ popisoval Jan Havel, jenž byl u druhé branky.

Stahovačka Jana Havla podpořila obrat

Piráti se v utkání prosadili hned třikrát, druhá a třetí branka navíc padla po skvěle zahraném brejku, které byly podle Jana Havla rozhodující. „Měli jsme tam sice víc šancí, ale je dobré, že brejky, které jsme si vytvořili, jsme proměnili. To byl podle mého názoru hlavní klíč k výhře,“ přemítal.

JAN HAVEL V LETOŠNÍ SEZÓNĚ

  • Piráti Chomutov: 26 zápasů, 6 bodů (2+4)
  • Slovan Ústí nad Labem: 9 zápasů, 5 bodů (3+2)

„K obratu zavelel Ondra Buchtela,“ odmítal Jan Havel zásluhu na rozhodujícím momentu obratu, i když následně zaznamenal asistenci u vedoucí trefy Petra Koblasy. Útočník čtvrté lajny předvedl svou klasickou stahovačku, kterou miluje snad každý fanoušek chomutovských Pirátů. „Ale oni byli načatí, jel jsem tam po pravé straně a viděl jsem Koblu, který byla skvěle postaven na středu. Tak jsem mu to dal a šel jsem se rovnou radovat, protože jsem viděl, že jeho dělovka tam určitě propadne,“ popisoval.

Chomutovské čeká závěr třetí čtvrtiny a čtyři náročné duely během devíti dní. Hned v úterý se dohrává osmnácté kolo v Plzni, pokračuje se ve čtvrtek utkáním s Třincem. Poté se svěřenci Vladimíra Růžičky vydají na druhou stranu republiky, kde odehrají zápasy s Olomoucí a Kometou. „Každý zápas je těžký. Pro nás je každý bod důležitý a když budou tři, což doufám, že budou, tak jedině dobře pro nás,“ dodal na závěr Jan Havel.

×
Dnes v 17:30 | Muži
Piráti Chomutov
HC Dukla Jihlava