DOROST - článek

„Stačilo přehodit beton,“ usmívá se Jan Ekrt po třetím gólu

Napsal 23.02.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Dorostenci se po únorové reprezentační přestávce naladili na vítěznou a střeleckou notu, čímž si výrazně pomáhají v boji o postup do play-off ELIOD extraligy. Naposledy doma s Třemošnou znovu úřadoval bodový fantom Marcel Štefančík, který se podílel na pěti ze šesti tref. Jednou skóroval také Jan Ekrt, jenž uzavřel střelecký účet normální hrací doby a dal svůj třetí gól v první sezóně mezi dorostenci.

„Odehráli jsme dobrý zápas, protože jsme získali všechny čtyři body,“ libuje si čtrnáctiletý forvard. „To je pro nás v boji o play-off hodně důležité,“ doplňuje ještě s ohledem na situaci v tabulkách tří horších nadstavbových skupin.

Svěřenci Petra Jíry s Kamilem Koláčkem okupují v „céčku“ druhou příčku. Právě z ní jeden tým proklouzne do vyřazovacích bojů. Mladí Piráti mají 71 bodů a 31 odehraných zápasů. V „déčku“ je druhý Havlíčkův Brod se ziskem 66 bodů ze 32 duelů, v „éčku“ drží stříbrnou pozici Vsetín se 64 body ve 32 startech.

První třetina bitvy s Meteorem však nenaznačovala, že by Chomutovští pokračovali v kanonádách z předchozích dvou duelů, kdy v normální hrací době mířili přesně čtrnáctkrát a vyhráli i obě nadstavby ještě v prodloužení. Poměr střel byl 16:9, ovšem na ukazateli svítily dvě nuly.

„Myslím, že výkon nebyl špatný, jen jsme nedávali góly,“ ohlíží se Jan Ekrt. „Na druhou stranu je pravda, že od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a díky tomu byl náš výkon ještě lepší,“ připojuje ještě. Výsledkem bylo pět tref za 60 minut hry a další úspěšné nadstavbové nastavení.

V 50. minutě se jako poslední trefil právě lounský rodák, který předchozí dva góly zaznamenal pokaždé proti PZ Kladno. „Vidíte, to mi vůbec nedošlo,“ culí se po zmínce, jestli ho napadlo, že dal gól poprvé jinému týmu. „Nahrál jsem Lukášovi Koblížkovi do brejku, on vystřelil a já měl dorážku skoro do prázdné branky,“ popisuje jedním dechem gólovou situaci. „Stačilo přehodit beton brankáře, tak jsem si říkal, abych to hlavně trefil,“ směje se následně.

Jak už bylo zmíněno, Jan Ekrt nastupuje mezi českou dorosteneckou elitou prvním rokem, takže může srovnávat se žákovskými soutěžemi. „Je to obrovský skok,“ vypálí bez váhání. „Hráči jsou tu větší a hokej je rychlejší,“ přidává hlavní rozdíly.

Pirátský dres však majitel sedmi letošních kanadských bodů ve dvaceti startech obléká už třetím rokem. „Jsem tu moc spokojený a líbí se mi tu,“ pochvaluje si. „I dojíždění je v pohodě. Trvá to asi půl hodiny a není to tak strašné,“ naznačuje, že bydlí v rodných Lounech, kde hraje hokej i jeho mladší bratr.

Stejně jako drtivá většina mladých hokejistů i Jan Ekrt má svůj vzor. „Líbí se mi kličky Patricka Kanea, navíc hraje za můj oblíbený klub Chicago Blackhawks,“ uzavírá útočník, který v letošní sezóně reprezentoval Ústecký kraj na republikovém mistrovství, kde dvakrát skóroval.