Výlet do minulosti

Soupeři proti Pirátům: Bednář skončil, Martin Růžička a Petr Sýkora budou Chomutovské dál trápi

Napsal 10.09.2018 Libor Kult
C h o m u t o v - Piráty čeká šestá novodobá sezóna mezi tuzemskou elitou a během předchozích pěti let se vyprofilovali hráči, jimž se proti chomutovskému týmu náramně daří. Proti Pirátům nejproduktivnější hráč Jaroslav Bednář sice ukončil aktivní kariéru, ale třinecký Martin Růžička nebo pardubický snajpr Petr Sýkora pokračují.

Za pět let v Tipsport extralize se proti Pirátům postavilo sedmnáct soupeřů, s nimiž chomutovský tým odehrál v základní části nejméně čtyři vzájemná střetnutí. U pravidelných účastníků nejvyšší soutěže čítají vzájemné souboje dvacet bitev.

Jak už bylo zmíněno, během tohoto období se v dresu pražské Slavie a královéhradeckého Mountfieldu nejvíce činil Jaroslav Bednář, který proti Pirátům devětkrát skóroval a přidal čtrnáct asistencí. Nyní po něm přebírá štafetu Martin Růžička. Třinecký ostrostřelec nastřádal jen o bod méně a posunul se z loňského pátého místa, když sedmkrát skóroval a přidal patnáct přihrávek. Žádný jiný hráč ve vzájemných duelech víc asistencí nezaznamenal.

TOP 10 BODOVÁNÍ PROTI PIRÁTŮM V ZÁKLADNÍ ČÁSTI PŘED SEZÓNOU 2018/2019
(hráči aktivní v Tipsport extralize)

  Martin Růžička (Třinec) 7+15
  Jiří Polanský (Třinec) 10+9
  Viktor Hübl (Litvínov) 6+13
  František Lukeš (Litvínov) 9+9
  Lukáš Pech (Sparta) 5+13
  Petr Sýkora (Pardubice) 12+5
  Petr Holík (Brno) 6+9
  Tomáš Rolinek (Pardubice) 5+10
  Ondřej Roman (Vítkovice) 4+11
  Petr Jelínek (Liberec) 8+6

Mezi nejlepší pěticí figuruje také Růžičkův třinecký spoluhráč Jiří Polanský, jemuž patří s devatenácti body za deset gólů a devět asistencí pomyslná stříbrná příčka mezi aktivními extraligovými hráči. Za dva Oceláře se seřadila litvínovská hokejová dvojčata Viktor Hübl a František Lukeš.

Z elitní desítky vypadl nejen odchodem do Chance ligy nyní kladenský Petr Vampola, naopak se do ní dostali brněnský Petr Holík a liberecký Petr Jelínek, jenž má na kontě čtrnáct kanadských bodů za osm přesných zásahů a šest asistencí.

TOP 10 STŘELCŮ PROTI PIRÁTŮM V ZÁKLADNÍ ČÁSTI PŘED SEZÓNOU 2018/2019
(hráči aktivní v Tipsport extralize)

  12 gólů – Petr Sýkora (Pardubice)
  10 gólů – Jiří Polanský (Třinec) a David Květoň (Vítkovice)
  9 gólů – František Lukeš (Litvínov)
  8 gólů – Tomáš Svoboda (Pardubice), Martin Zaťovič (Brno), Roberts Bukarts (Třinec) a Petr Jelínek (Liberec)
  7 gólů – Martin Růžička (Třinec) a Vilém Burian (Olomouc)

Letošního kapitána Bílých Tygrů najdeme také v elitní desítce kanonýrů ve vzájemných zápasech. Té vévodí stejně jako před rokem pardubický Petr Sýkora, jenž si o dvě trefy polepšil. Na dvouciferný počet gólů se nově posunuli třinecký Jiří Polanský a vítkovický David Květoň, jenž pomáhal Pirátům s postupem zpět na jaře 2015.

Po přestupu Robertse Bukartse mají Oceláři v první desítce pořadí střelců hned trojnásobné zastoupení, neboť ji uzavírá sedmigólový Martin Růžička, jehož doplňuje na této metě ještě olomoucký Vilém Burian, který má ve vzájemných střetnutích na kontě jedinou asistenci. Také pardubické Dynamo má v TOP 10 snajprů větší zastoupení, neboť osmkrát skóroval proti Pirátům útočník Tomáš Svoboda.