Mladežnický hokej

Souhrn reprezentace: Trio Pirátů se ukázalo v národních týmech

Napsala 11.11.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Listopadová reprezentační přestávka nabídla všechny mužské kategorie od dospělých až po šestnáctku. Z pirátské líhně se představili dva mladí zástupci – Stanislav Vrhel a Jiří Kulich. Sraz s národním týmem nevynechalo ani něžné pohlaví, které reprezentovala odchovankyně Lucie Gruntová.

U18 – Stanislav Vrhel zamířil s osmnáctkou do Švédska

Reprezentace do osmnácti let vyrazila na Turnaj pěti zemí ve Švédsku, kde skončila čtvrtá. Na úvod podlehla smolně 0:1 Spojeným státům americkým a hned posléze stejným poměrem přetlačila Švýcarsko díky gólu v šedesáté minutě.

Po dobrém výkonu a stejně prohraných nájezdech s Finskem nestačila Beranova družina ani na dalšího Seveřana – Švédsko. To vyneslo celkem čtyři body a čtvrté místo.

V týmu se ukázal i stabilní hráč chomutovského A-týmu Stanislav Vrhel, jenž se na mezinárodním turnaji do statistik nezapsal.

Fotografie: Ronald Hansel, Juniorský hokej.

U16 – Jiří Kulich pálil ostrými v přesilových hrách

Šestnáctka vyrazila v listopadu do Švýcarska, kde soupeři sehráli tři vzájemné bitvy. Národní tým svého soka porazil 4:2, 6:0 a 4:0, takže v zemi helvétského kříže jasně dominoval.

Jiří Kulich byl na akci pasován do role zakončovatele přesilových her, využil totiž hned tři hlavně díky dobrému postavení před brankou. K „hattricku“ přidal ještě asistenci, a podílel se tak na dobrém představení nejmladšího národního týmu.

Fotografie: Facebook International Chablais Hockey Trophy.

U16 dívky – Ve Švýcarsku sekundovala i Lucie Gruntová

Svou akci měly ve stejné hale jako kluci i šestnáctileté dívky, které shodně třikrát vyzvaly hokejistky ze země bank, sýrů a hodinek. V první bitvě prohrála reprezentace 3:4 v samostatných nájezdech, svůj pokus proměnila i chomutovská zástupkyně.

Na následujících výhrách 5:4 a 4:1 se Lucie Gruntová podílela pokaždé gólem. Během všech zápasů odseděla chomutovská odchovankyně osm trestných minut.

Souhrn zbylých reprezentačních výběrů bez chomutovské účasti

Dospělá reprezentace na Karjala Cupu přemohla všechny své soky – Švédsko, Finsko v nájezdech a Rusko – takže po sedmi letech ovládla finský díl turnaje Euro Hockey Challenge.

Dvacítka odjela k poslednímu turnaji před domácím mistrovstvím světa do finských Helsinek, kde urvala pouze dva body za skalp domácích v prodloužení.

Devatenáctka v domácím prostředí přivítala hokejisty Suomi, se kterými třikrát prohrála v podstatě o gól.

Sedmnáctka na World Hockey Challenge své kategorie nezvládla základní skupinu, ve které urvala jediný bod a skončila jasně poslední. V play-off však družina Václava Eismanna ukázala úplně jinou tvář. Ve čtvrtfinále rozstřílela favorizované Švédy, pak podlehla Rusku, ale v prodloužení přetlačila  Kanadu white a získala bronzové medaile.

Nejstarší reprezentace žen si na Turnaji pěti v Dmitrově poradila s evropskou konkurencí a jasně ruskou prověrku ovládla. Pouze dívčí osmnáctka listopadovou přestávku vynechala.

Topfotografie: Facebook International Chablais Hockey Trophy.