Mladežnický hokej

Souhrn mládežnických reprezentantů: Vytrvalec Gut, opora Lauko či mistr popravčí Köver

Napsal 23.04.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Hned několik pirátských borců se zúčastnilo dubnových reprezentačních turnajů. Zástupce v nejmladší reprezentaci, stabilní kapitán šestnáctky, nováček v nejcennějším dresu, účastník šampionátu nižší divize i té elitní. A také jeden cizinec, jenž vítězným gólem popravil český celek. I takhle by se dal zhodnotit poslední cyklus reprezentační mládeže.

U15 - Kemp reprezentačních nadějí v Jihlavě

V únoru se konala Olympiáda dětí a mládeže, které se zúčastnilo také několik chomutovských borců. Pouze jeden si ovšem vysloužil pozvánku na turnaj do Jihlavy. Brankář mladšího dorostu Oliver Šatný odchytal utkání proti Slovensku, kdy bílý tým Česka zvítězil 5:1. Následně se postavil na polovinu střetnutí s druhým český výběrem a inkasoval jen dvě branky.

Hráči, kteří nejvíce zaujali, budou trenérem Petrem Hakenem brzy vybráni na první sraz reprezentace do šestnácti let. Nominace dosud zveřejněna nebyla, úvodní kemp by se měl konat někdy v létě.

Oliver Šatný (spodní řada, úplně vlevo) se zúčastnil kempu reprezentace U15 a nezklamal. Během utkání a půl inkasoval jen třikrát | Foto: Hokej.cz

U16 - Dvojzápas se Slovenskem a turnaj čtyř zemí v Umeå

Michal Gut si letos udržel dost slušnou statistiku. Zúčastnil se totiž všech akcí a kempů reprezentační šestnáctky, která sezónu zakončila pěticí zápasů. Proti Slovensku dělal kadaňský rodák kapitána. V prvním duelu asistoval u vítězné branky, ve druhém duelu ji sám vstřelil.

Turnaje čtyř zemí ve švédském městě Umeå se zúčastnil také odchovanec chomutovského hokeje Josef Koláček. Čeští hokejisté ovšem ve Skandinávii nezvládli ani jedno utkání a vstřelil pouze tři branky. Ani u jedné nebyl žádný z chomutovských vyslanců.

Michal Gut v reprezentaci U16

  • Bodování: 17 zápasů, 10 bodů (6+4)
  • Statistika pravdy: +3
  • Radegast index: 13
  • Zajímavosti: 2 vítězné branky, 10 trestných minut

Josef Koláček v reprezentaci U16

  • Bodování: 7 zápasů, 0 bodů
  • Statistika pravdy: 0
  • Radegast index: 1
  • Zajímavosti: Debutoval proti staršímu dorostu Liberce, šestnáctka ale padla

U16 - Evropský pohár žen ve finském Vierumäki

České ženy do šestnácti let absolvovaly evropský poháru ve finském Vierumäki. Lucie Gruntová u toho byla a k celkovému druhému místu přispěla jednou asistencí. Nejmladší dámská reprezentace prohrála jediné utkání, ve finálovém klání padla s domácím Finskem 3:6.

U18 - Kemp v Rokycanech a mistrovství světa v Čeljabinsku

V první fázi, kdy ještě probíhalo mládežnické play-off, se dorostenecká reprezentace setkala v Rokycanech, kde trénovala a sehrála jedno přátelské utkání proti juniorce Plzně. Piráty zastupovali Radek Procházka, Vít Seemann a Jakub Lauko. První jmenovaný asistoval u první branky, Lauko vstřelil dvě branky a jako jediný Pirát byl nominován na světový šampionát. Osmnáctka Západočechy porazila 4:2.

V Čeljabinsku se českému celku skupinová fáze nepovedla, Jakub Lauko ovšem zářil. Chomutovský odchovanec se prosadil proti Slovensku, Rusku a Finsku. Proti Franci pomohl třemi asistencemi k vysoké výhře 9:2. Osmnáctka pod vedením kouče Bruka skončila na čtvrtém místě a postoupila z posledního možného místa. Ve čtvrtfinále ji čeká Kanada.

Branka Jakuba Lauka v utkání s Ruskem

U18 - Mistrovství světa Divize IA v Rize

Druhým reprezentantem své země na šampionátu osmnáctiletých se stal slovinský útočník Erik Mežnar. Forvard staršího dorostu, jenž je rodákem z Lublaně, ale nebude společně se svým týmem vzpomínat úplně nejkrásněji. Hráč, jenž nedávno oslavil sedmnácté narozeniny, na turnaji nebodoval a Slovinsko sestoupilo o divizi níže, porazilo totiž pouze Dánsko.

Erik Mežnar během utkání Divize IA, které ale Slovinsku hrubě nevyšlo

U19 - Turnaj čtyř zemí v Hodoníně

Hned několik pirátských mládežníků a nadějí bylo k vidění v kategorii U19. V českém mužstvu reprezentovali brankář Dominik Pavlát, obránce Ondřej Buchtela a poprvé v kariéře také útočník Petr Chlán. V dresu Slovenska naskakoval nejproduktivnější hráč poslední juniorky - Jakub Köver. Hned v prvním duelu se obě reprezentace utkaly proti sobě a právě Jakub Köver byl hráčem, jenž v prodloužení zápas rozhodl.

Ve zbytku turnaje zaznamenal sympatický Köver ještě jednu asistenci, když se podílel na brance Slovenska v utkání s Ruskem. Naši východní sousedé ovšem padli s Finskem i Ruskem. Český tým nakonec získal pouze jediný bod. Dominik Pavlát odchytal jen utkání s Finskem, kde až do 39. minuty držel čisté konto. Nakonec inkasoval třikrát a národní tým padl 1:3, asistenci na jedinou branku zapsal Ondřej Buchtela. Petr Chlán nebodoval.

TOP foto: Karel Švec, ČSLH.