Mladežnický hokej

Souhrn mládežnických reprezentantů: Premiérová branka Josefa Koláčka či střelecká forma Ondřeje Buchtely

Napsal 30.07.2018 David Panuška
C h o m u t o v - V červenci se opět rozjely duely mládežnických reprezentací. Piráti měli zastoupení ve třech kategoriích a chomutovské naděje byly pořádně vidět. Hned pět z nich se alespoň jednou prosadilo, první branku v národním týmu vstřelil například odchovanec Josef Koláček.

U17 - Trojduel se Švýcarskem v Romanshornu

Na akci reprezentace do sedmnácti let byla klasicky vybrána chomutovská dvojka. Josef Koláček i Michal Gut se opět neztratili a parádně se jim dařilo. Český celek se postupně zlepšoval a v každém utkání vstřelil o jednu branku více, než v předchozí den. Vyhrál všechny tři zápasy.

Hned v prvním duelu se prosadili oba Piráti. Michal Gut dával druhou branku českého celku, Josef Koláček tu čtvrtou. Pro chomutovského odchovance to byla první reprezentační trefa v kariéře. Michal Gut přidal ve zbývajících duelech ještě tři asistence, Josef Koláček jednu.

U19 - Summer Hockey Challenge v Curychu

Turnaj čtyř pod hlavičkou Summer Hockey Challenge se konal ve švýcarském Curychu. Čeští hokejisté začínali v brance s Dominikem Pavlátem a v útoku s Janem Svobodou proti Slovensku, kde nechyběl Jakub Köver. Utkání nakonec dopadlo lépe pro Slovensko, které vyhrálo na nájezdy 5:4. Jan Svoboda se prosadil, když ve třetí třetině dával branku na 4:3. Jakub Köver asistoval na dvě branky a následně proměnil nájezd, jenž se ukázal jako rozhodující.

Slováci i Češi následně zvládli zbývající duely proti Švýcarsku a Německu, z vítězství v turnaji se tak radovali slovenští hokejisté. Dominik Pavlát se do branky již nepostavil a ani jeden z pirátských hráčů v poli již kanadský bod nezaznamenal.

U20 - Dvojzápas se Švýcarskem a Finskem

Českou juniorku na začátek sezóny čekal dvojduel se Švýcarskem. Do Brna byli nominováni Ondřej Buchtela a Matyáš Svoboda. Chomutovský obránce se prosadil ve druhém utkání, Matyáš Svoboda odehrál jen první duel, v němž se hned v úvodu zranil. Češi oba duely vyhráli.

Následovaly dvě bitvy ve finském Vierumäki, kde byly oba souboje naprosto odlišné. Za Piráty se účastnila defenzivní dvojice Ondřej Buchtela - Daniel Bukač. Český tým první utkání prohrál 3:9, Ondřej Buchtela ovšem zapsal jednu asistenci. Druhé utkání český tým vyhrál 5:1 a prosadili se oba obránci, již prošli chomutovskou akademií. Daniel Bukač dal dokonce vítěznou branku, Buchtela si připsal i jednu asistenci.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej