Rozhovory

„Snaha byla, ale musíme se zlepšit v koncovce,” říká Jaroslav Liška

Napsal 11.08.2010 Otto Slabý
Plzeň - Hráči Chomutova vyrazili k prvnímu utkání na led loňského vítěze základní části Extraligy. Každému tedy muselo být jasné, že je nečeká žádný med. KLH Chomutov prohrál v Plzni 1:4, ale lodivod Jaroslav Liška říká: „Byli jsme rovnocenným soupeřem." Jak podrobněji hlavní trenér KLH zhodnotil tento zápas, se dozvíte uvnitř článku.

Mohl byste ohodnotit zápas v Plzni?
Až na první třetinu, kdy jsme dostali tři góly, jsme byli soupeři rovnocenní. Rozhodla samozřejmě koncovka, ve které byla Plzeň pohotovější a kvalitnější. Šance jsme ale měli a to je pro nás důležité. Poslední dvě třetiny byly vyrovnané a podle toho také dopadly.

Odnesl jste si z dnešního utkání nějaké poznatky?
Určitě. Kádr dáváme teprve dohromady a musí si sednout. Sledovali jsme jednotlivé posty a určitě je pro nás konfrontace s týmem jako je Plzeň výborná a napovídá nám to, z čeho máme vyjít.

Vy jste rozdělil zápas na dvě části, na první třetinu a zbytek utkání. Co jste říkal hráčům v šatně mezi první a druhou třetinou?
Musím říci, že první třetinu jsme hodnotili také dobře. Akorát tam byla okénka. Dostali jsme gól z přesilovky, další padl po nepokrytí středního pásma a první branka byla trochu nešťastná. Hra ale byla velmi dobrá i v první třetině. Pouze jsme inkasovali góly, ale ve druhé třetině bylo vidět, že jsme se z toho zvedli. Snížili jsme na 3:1, ale vzápětí soupeř opět zvýšil. Šancí jsme však měli více a snaha se mužstvu upřít nedá. Musíme se zlepšit v koncovce.

Překvapil Vás někdo z hráčů pozitivně nebo negativně?
Hráče samozřejmě teprve poznáváme. Myslím, že všichni se maximálně snažili. Podali maximální výkon a to je plus a jakási devíza pro další utkání.

Ve Vašem kádru je mnoho explzeňských hokejistů. Prožívali tito hráči zápas odlišně od jiných zápasů?
Samozřejmě. Chtěli se ukázat a předvedli, že jsou dobrými hráči. Momentálně ale budujeme tým a budeme se snažit, abychom stabilizovali výkony a to, co chceme hrát.

Lukáš Pulpán a Filip Seman se ukázali několikrát na trestné lavici…
To vyplývalo ze hry a z ničeho bych je nevinil. Žádné vyloučení nebylo za neukázněnost. Prostě vyloučení přišla ze hry.

V průběhu sezóny byste to ohodnotil stejně?
Určitě. Byla u nich vidět veliká snaha, a pokud je snaha něčemu zabránit či zamezit, stane se to. Takový je hokej.