Aktuální zprávy

Sledovali jsme pod lupou: Zdeněk Skořepa versus Jan Čaloun

Napsal 28.09.2009 David Matula
C h o m u t o v - Nová sezóna se již naplno rozeběhla a redakce webu KLH Chomutov by ráda fanouškům chomutovského hokeje přiblížila v novém seriálu „pod lupou – souboj hráčů“, duel dvou vybraných hráčů. Kdo strávil na ledě více času? Kdo byl pro branku soupeře nebezpečnější a kdo například zkazil více přihrávek? Pokud vás to zajímá, připravili jsme pro vás první souboj ve kterém jsme „pod lupou“ sledovali dva zkušené hokejisty Zdeňka Skořepu a Jana Čalouna.

Souboj hráčů pod lupou bude spočívat v tom, že při domácích zápasech Chomutova s atraktivním soupeřem, bude vybrán vždy jeden hráč domácích a současně jeden hráč soupeře. Vzájemný souboj bude probíhat vždy mezi hráči hrajícími na stejném postu (útočník x útočník, obránce x obránce, popřípadě brankář x brankář).

Během zápasu budou zaznamenávány všechny potřebné informace, které se v českých soutěžích běžně nezaznamenávají. Redakce se tímto bude snažit ještě více okořenit strhující hokejové bitvy až do úplné maličkosti.

V Kanadsko-americké NHL se tyto statistiky zaznamenávají běžně, a tak věříme, že si na své přijdou i příznivci chomutovského hokeje. Prvními respondenty zahájeného seriálu jsou Zdeněk Skořepa a Jan Čaloun.

Zdeněk Skořepa je novým chomutovským vůdcem s kapitánským „céčkem“ na prsou, které převzal po Miroslavovi Hlinkovi. V letošním ročníku zaznamenal zkušený útočník již čtyři body za dvě branky a dvě asistence. Za zmínku jistě stojí fakt, že obě dvě trefy chomutovské pětapadesátky byly vždy góly vítězné.

Naproti tomu rozený střelec Jan Čaloun si v týmu Vrchlabí stále zvyká, jelikož pod vrcholky Krkonoš zamířil až těsně před začátkem sezóny z Ústí nad Labem. O tom, že útočník se zkušenostmi z NHL ještě má svému novému zaměstnavateli co nabídnout svědčí fakt, že ve čtyřech utkáních zaznamenal čtyři body (3+1) a je prozatím nejproduktivnějším hráčem svého týmu.

5.kolo
ČEZ stadión Chomutov
Pod lupou – souboj hráčů
Zdeněk Skořepa – Jan Čaloun
17:16 Čas strávený na ledě - celkem 16:02
1:15 Čas strávený na ledě při přesilové hře 1:54
2:53 Čas strávený na ledě při oslabení 2:57
0 Góly 0
0 Asistence 0
0 Body 0
-1 Účast na ledě při vstřelené brance (+/-) -2
0 Trestné minuty 0
6 Střely na branku 0
3 Střely mimo (sražené střely) 1
17 Přesné přihrávky 9
3 Nepřesné přihrávky 2
1 Počet faulů na hráče 1
2 Vítězná vhazování 3
2 Prohraná vhazování 3

Hodnocení:

Jak je vidět, oba hokejisté na ledové ploše strávili skoro totožný časový úsek a oba trenéři využívali jejich služeb i při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Největší rozdíl mezi hráči je v počtu střel. Zde chomutovský útočník zvítězil devět ku jedné, přičemž jediný pokus Jana Čalouna ani k Hanuljakovi nedoletěl. Naopak Zdeněk Skořepa měl v několik případech dobrou palebnou pozici a vzniklý požár stačil skvělým zákrokem uhasit až Ševčík. Suma sumárum vítězem prvního sledovaného duelu je jednoznačně domácí kapitán.