Aktuální zprávy

Skvělé zprávy: Huml, Flemming a Tomica podepsali nové smlouvy, klub uplatnil opci na Kämpfa

03.02.2017 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Přestupní okno se na konci ledna uzavřelo, kádr Pirátů zůstal beze změn a už se začíná rýsovat jeho podoba na příští ročník Tipsport extraligy. V tuto chvíli je jasné, že i v následujících sezónách zůstanou v chomutovském dresu Ivan Huml s Brettem Flemmingem, pokračovat bude také angažmá Marka Tomici. Všichni tři podepsali na severu Čech nové víceleté smlouvy. Piráti zároveň uplatnili opci na Davida Kämpfa a jednají s dalšími hráči stávajícího kádru.

Ivan Huml a Brett Flemming přišli do Chomutova před právě probíhající sezónou a svými výkony i vystupováním si rychle získali fanoušky. Oba se zařadili mezi opory a výrazně se podepsali pod dosavadní výborný průběh základní části.

Pětatřicetiletý Ivan Huml za sebou nechal více než pět v předním finském týmu Kärpät Oulu a na ledě potvrzuje, že ne náhodou se v zemi tisíců jezer stal miláčkem tribun. Dokáže vykouzlit milimetrově přesný pas stejně jako gólovou střelu. Ve středu elitní formace si parádně sedl s kapitánem Vondrkou a nyní nic nebrání pokračování fungující spolupráce i v příští sezóně.

Patnáct gólů a šestnáct asistencí, taková je vizitka prvního centra Pirátů v premiérovém ročníku pod vrcholky Krušných hor. Kladenský rodák se hodně podílí také na stále velmi dobrých přesilovkách mužstva. V početní výhodě se prosadil už sedmkrát, což je druhý nejvyšší počet v celé soutěži. V té patří k nejlepším také co do počtu vyhraných vhazování. V této statistice ho najdeme dokonce v nejlepší pětici. Bronzový stupínek pak zaujímá Ivan Huml se třinácti trefami při těsném rozdílu skóre.

Brett Flemming se do Chomutova vydal z italského Bolzana, jež bylo pro pětadvacetiletého rodáka z Reginy prvním evropským působištěm. Novic v pirátském dresu se postupně vypracoval v jednoho z klíčových mužů defenzivy, kouč Vladimír Růžička už v polovině základní části naznačil, že o služby bývalé naděje Washingtonu stojí i nadále.

„Úplně nadšený jsem z Bretta Flemminga. Když jsme ho brali, šli jsme trochu do rizika, ale překvapil mě. Ukázal se jako neskutečný obránce, který má všechno a navíc je výborný i do kabiny. Budeme stát o uzavření dlouhodobějšího kontraktu,“ pronesl tehdy na adresu autora dvou gólů a devíti asistencí. Nyní se jeho slova mění ve skutečnost. Druhý nejvytěžovanější hráč soutěže a zatím stříbrný muž týmu v hodnocení Radegast indexu zůstává i nadále v Chomutově.

Třetím do party hráčů, kteří podepsali nové kontrakty, je bojovník Marek Tomica, jenž loni vyhrál klubový Radegast index a i ve druhé chomutovské sezóně ho najdeme mezi pěti nejlepšími Piráty. Spíš defenzivně laděné křídlo plní obranné úkoly v první formaci stejně jako loni a nejlepší hodnocení účasti na ledě v rámci mužstva (+10) dokazuje, že své úkoly zvládá velmi dobře. Nedávno šestatřicetiletý ostřílený harcovník má v tuto chvíli na kontě šest přesných zásahů a dvanáct asistencí, čímž překonal svůj loňský bodový počin.

Životní sezónu pak prožívá chomutovský odchovanec David Kämpf, jehož skvělé výkony v klubu katapultovaly do národního týmu, kde odehrál zatím oba turnaje Euro Hockey Tour a chystá se i na třetí. Čtrnáct gólů a šestnáct asistencí mu zaručuje pozici v elitní dvacítce pořadí produktivity i mezi extraligovými kanonýry.

Hned dvanáctkrát skóroval aktuální český reprezentant při těsném rozdílu skóre, kam se počítají góly při jednogólové ztrátě či stejném vedení anebo při remízovém stavu. Toto číslo ho řadí do nejlepší desítky Tipsport extraligy. Mezi dvaceti nejlepšími figuruje jméno Davida Kämpfa také v počtu vyhraných vhazování při úspěšnosti těsně nad padesát procent. Pokud by svými výkony v národním týmu zaujal v zahraničí, musí se zájemci domluvit s klubem, který si služby před časem dvaadvacetiletého odchovanec pojistil uplatněním opce.

×
Dnes v 15:30 | Muži
Piráti Chomutov
HC Oceláři Třinec