Aktuální zprávy

Škoda na ukradených věcech v Edenu se vyšplhala k půl milionu

Napsal 06.08.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Čtyřicet minut bojovali na ledě, aby zlomili nepříznivý výsledek 0:3 v zápase s pražskou Slavií, a po příchodu do šaten zjistili, že v ní měli nezvanou návštěvu v podobě zlodějů. A ti rozhodně nepatřili k troškařům - podle odhadů těsně po události se škoda měla pohybovat okolo sta tisíce korun, nakonec bude pravděpodobně ještě mnohem vyšší. „Nic takového jsem ještě nezažil,“ povzdechl si kouč Liška, který přišel o všechno.

Zpráva o vykradené chomutovské šatně se včera vpodvečer médii šířila rychlostí blesku a víc než průběh a výsledek zápasu všechny chomutovské fanoušky zajímá, co se stalo a jak moc jsou chomutovští hokejisté poškození. „Odhaduji to minimálně na sto tisíc,“ řekl Jan Benda v okamžiku, kdy si místo přebírala pražská kriminálka.

Škoda je ale pravděpodobně mnohem vyšší, Bendův odhad se ukázal až moc střídmý. Celkový součet se totiž vyšplhal k půl milonu korun. Většina hráčů přišla o doklady, kreditní karty, hotové peníze, prstýnky, řetízky, náramky, klíčky k vozům. Zloději brali vše, co jim přišlo pod ruku a co podle nich mělo nějakou cenu. Nezastavili se ani před snubními prstýnky. "Jen ukradené mobilní telefony měly hodnotu téměř dvě stě tisíc korun. Ztratilo se také poměrně dost peněz v hotovosti, řetízky, šperky. Konečná částka se opravdu blíží téměř půl miliónu korun," upřesnil obchodní a marketingový ředitel klubu David Dinda.

V tu chvíli nebylo možné v zápase pokračovat. Kdo někdy přišel o doklady, ví, že nejdůležitější je co nejrychleji zablokovat kreditní karty a zajistit, aby nikdo nemohl doklady zneužít. V Edenu to tak v jednu chvíli vypadalo jak v telefonní ústředně. Z mobilů, které unikly zlodějskému řádění, se ve velkém telefonovalo do bank a dělalo všechno proto, aby škoda na majetku nebyla v konečném součtu ještě větší.

I proto automobily před chomutovským stadionem přijela střežit městská policie. Jestli měli zloději tolik drzosti a do Chomutova se vydali a odradila je až policejní hlídka, nebo klíčky od automobilů hodili do prvního odpadkového koše, který s lupem minuli, se už nezjistí. "Pravděpodobnost, že zloději se vydali do Chomutova byla asi minimální, ale nechtěli jsme nic podcenit. O situaci jsme informovali chomutovskou Městskou policii, která nám vyšla vstříc a dohlížela na prostor před zimním stadiónem. Tímto bych chtěl Městské policii poděkovat za pomoc," říká David Dinda.

Mezitím slávistický manažer Růžička jen cedil mezi zuby, že se ze situace budou muset poučit a halu lépe zabezpečit. Naštvaní Chomutovští si v tu chvíli možná říkali něco o tom, že teď už je pozdě bycha honit.

Krádež narušila i předsezónní přípravu. Dnešní dopolední program odpadl a místo tréninku na ledě, čeká chomutovské hráče zdlouhavé vyřizování nových dokladů. Policie se k případu zatím oficiálně nevyjádřila, a tak hráčům nezbývá nic jiného než věřit v to, že pachatele dopadne.

A pachatelé zase můžou být jen rádi, že se nedostali do rukou Radka Dudy a Jaroslava Veverky mladšího, kteří se je vydali hledat do nedaleké herny. Vzhledem k impulsívní povaze chomutovského útočníka by nakonec asi byli rádi za rychlé zatčení.