Rozhovory

Šichta dorostu? „Muselo se to nahňácat teď,“ vysvětluje Kamil Koláček

Napsala 15.11.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Dorostenci jdou po odkladech znovu do akce a bude to pro ně pořádná šichta – ve patnácti dnech mají na programu v rámci nejvyšší tuzemské soutěže devět zápasů. Piráti začali porážkou na ledě kladenských Rytířů, v úterý je čeká Hvězda, pak dvojderby s Litvínovem a …

Podobně jako v juniorce i dorostenecká extraliga projde zúžením, takže každý bod je důležitý. Mladí Piráti mají cestu za udržením nejvyšší soutěže zkomplikovanou zraněními – a jak už je pro dobu typické – i koronavirem.

Kvůli rozsáhlé marodce trenérský štáb sáhl k odkladům na přelomu září a října, kdy se hrálo pouze utkání proti pražské Hvězdě, která přesun termínu vzájemného utkání odmítla. Další špatná zpráva přišla 21. října, kdy se v mužstvu vyskytl koronavirus.

„Vzhledem k pozitivnímu testu v týmu jsme kontaktovali příslušnou hygienickou stanici, která vyhlásila na tým dorostu čtrnáctidenní karanténu,“ vysvětlil tehdy Libor Kult, tiskový mluvčí klubu.

Z výše zmíněných důvodů teď čeká dorostence těžká šichta. „Nebylo místo, jak jinak to odehrát, prostě to musíme stihnout do 27. listopadu. Soupeři během reprezentační pauzy neměli zájem duely odehrát, takže se to muselo nahňácat teď. Holt budeme méně trénovat a více hrát,“ říká smířeně Kamil Koláček.

Jeho svěřenci budou muset zvládnout za dva týdny devět utkání, přičemž první odehráli v sobotu 13. listopadu. „Je to hodně, ale bohužel se nedá nic dělat. Není možné nad tím nějak přemýšlet, jestli jo, nebo ne. Jiná šance není a nebyla,“ upozorňuje trenér.

Chomutovské hráče do sedmnácti let čeká náročná zkouška – ne jenom duely odehrát, ale také v nich získat co nejvíce bodů, které by zajistily klidnější situaci ohledně sestupu. „Kluci se s tím musí nějak popasovat. Doufám, že to fyzicky zvládnou, a vydrží jim zdraví. Jestli se to povede, to uvidíme za čtrnáct dní,“ uvádí zkušený lodivod pirátské kocábky.

  So 13.11. Rytíři Kladno – Chomutov 6:4
  Út 16.11. Chomutov – Hvězda Praha 17:00
  St 17.11. Chomutov – Litvínov12:00
  Čt 18.11. Litvínov – Chomutov 17:30
  So 20.11. Chomutov – Plzeň 12:00
  Po 22.11. Chomutov – Liberec 17:00
  Út 23.11. Chomutov – Ml. Boleslav 16:00
  Čt 25.11. Třemošná – Chomutov 18:00
  So 27.11. Chomutov – Karlovy Vary 12:00

Maratón začal porážku s Rytíři v Kladně, pokračuje v úterý 16. listopadu na domácím ledě proti pražské Hvězdě. „Důležitý zápas to je, ale důležitý je pro nás každý zápas, protože nejsme v pozici, kdy si můžeme říct, že je jedno, kdo zápas vyhraje. Pro nás je důležitý každý a s Hvězdou to začne, snad se o to popereme,“ přeje si Kamil Koláček.

Osmačtyřicetiletý bývalý útočník a aktuálně trenér díky napěchované sérii zažije v hokeji něco nového. „V mistrovské sezóně jsem tohle asi nezažil, nepamatuju si, jestli nějaká série play-off byla třeba takhle,“ přemýšlí. „Zažil jsem to jako trenér v přípravném období, stejně tak jsme to měli i letos v létě, protože se minulou sezónu moc nehrálo, tak jsme to chtěli trochu dohnat. O nic tam ale nešlo a nezáleželo na tom, jestli vyhrajeme. Hlavní bylo, aby si kluci zahráli,“ pokračuje.

Vytěží z této zkušenosti něco? „Myslím, že to v tom úplně nebude. Kluci si to podle mě moc neuvědomují a chci věřit tomu, že se i těší, až budeme zase hodně hrát. Každého baví více hrát než trénovat, nebo si to aspoň myslím, já jsem v tom takhle vyrostl,“ uzavírá Kamil Koláček.