JUNIOŘI - článek

„Sice jsme ztratili jeden bod, ale bude se nám lépe pracovat,“ liboval si Filip Tuček

Napsal 18.10.2021 Michal Luxa
C h o m u t o v – Desáté a jedenácté kolo Extraligy juniorů přivezlo do Chomutova nejprve Salcburk a následně také České Budějovice. V obou případech trenérské duo Jíra – Martínek ukázalo na Filipa Tučka, který dopomohl týmu k úspěšnému víkendu. Teprve sedmnáctiletý brankář smazal rakouské střelce a poté vychytal v nájezdové loterii Jihočechy.

V aktuálním ročníku Extraligy juniorů se ještě nestalo, aby Piráti zaznamenali dvě vítězství za sebou, ovšem uplynulý víkend se v dobré obrátil. Svěřenci Petra Jíry přehráli Salcburk a poté také České Budějovice. Šlo o souboje, v nichž se potkaly týmy ze spodu tabulky, a tak Chomutovští potřebovali nutně zabrat. „Máme výborné pocity. Je to čím dál tím lepší a zvedáme se. Když jsme prohráli s Kladnem, tak jsme si s trenéry něco v kabině řekli. Předvedli jsme skvělý výkon a kluci to odehráli výborně a měl jsem štěstí, že jsem poslední nájezd chytil,“ popisoval Filip Tuček své dojmy bezprostředně po druhém ze zmíněných duelů.

Souboj s rakouským soupeřem přinesl hodně šancí, ale padly jen tři góly. Naopak v zápase s Českými Budějovicemi se některý z týmů radoval každou chvíli. „To sám nevím. Se Salcburkem to bylo o jednom gólu, těžký zápas. Proti Budějovicím to zase byla taková přestřelka,“ krčil rameny. „Proti Salcburku to bylo docela rychlé, ale nehrálo se moc do těla. Bylo to více hokejové. Jenže druhý zápas byl určitě těžší. Padlo více gólů a bylo to těžší na psychiku,“ rozebíral ještě obě vystoupení.

Po utkání s Motorem, mohou Piráti litovat ztraceného bodu. Vždyť ve třetí části vedli o tři zásahy, ale slibný náskok ztratili. Filip Tuček i trenér Petr Jíra se po duelu shodli, že měl Chomutov ovládnout zápas ještě v normální hrací době. „Je to málo, měli jsme znovu vyhrát za tři body, protože jsme vedli 6:3. Nevím, co se stalo, ale přestali jsme na chvilku hrát, jak už je naším zvykem,“ litoval teprve sedmnáctiletý brankář. Naštěstí jsme vyhráli alespoň v nájezdech,“ doplnil rychle.

Již zmíněných pět bodů pomohlo Pirátům, aby se alespoň maličko odlepili ode dna tabulky. Aktuálně figurují se ziskem sedmi bodů na šestnáctém místě. Rozhodně ale dvě výhry posílí sebevědomí hráčů, kteří budou mít zase o něco větší chuť k tréninkům. „V kabině bude lepší nálada a bude se nám o něco lépe pracovat. Snad následující víkend uděláme další pět bodů,“ přál si.

Duel se Salcburkem skončil kolem jednadvacáté hodiny a hráči se do postele dostali kolem půlnoci. Ovšem už druhý den je od dvanácti hodin čekaly České Budějovice. Obzvlášť pro brankáře musí být tento krátký čas velmi náročný. „Chytat dvakrát takhle rychle za sebou bylo v pohodě. Jsme ještě mladí, tak rychle regenerujeme. Přišel jsem na intr a šel si hned lehnout,“ uzavřel.