Preview k zápasu

Šesté semifinále v neděli v Chomutově! Vyrovnají Piráti sérii a odvrátí liberecký mečbol?

Napsal 09.04.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Vyrovnaná série s úřadujícím mistrem z Liberce napíše v neděli svůj šestý příběh. Piráti v něm budou odvracet soupeřův mečbol. Pomoci jim k tomu může opět plně zaplněná SD ARÉNA, která je v semifinále už dvakrát dohnala k vítězství. Šesté semifinále Generali play-off Tipsport extraligy startuje v 17 hodin a 40 minut. Držte chomutovským bojovníkům palce!

Páteční pátý duel v Liberci

Chomutovští začali v pátek v Liberci dobře. V deváté minutě prostřelil Romana Willa Vladimír Růžička, jenž využil pěkné nahrávky mezi obránce od Jakuba Sklenáře. Bílí Tygři ale zatopili pod kotlem a již ve čtrnácté minutě se radovali z vyrovnání. Střelcem gólu byl Michal Ordoš, který se prosadil střelou z mezikruží.

V počátku prostřední části Radim Šimek dostal přihrávku mezi kruhy, odkud udělal bekhendový blafák a otočil vývoj utkání. V polovině třetí části mohl srovnat na 2:2 chomutovský mladík Jakub Lauko, jenž ale trefil pouze brankovou konstrukci liberecké svatyně. „Chybělo jen asi pět centimetrů a mohl to být gól,“ litoval po zápase nadějný forvard.

V sestavě Chomutova se objevil i zkušený zadák Jakub Trefný. Kapitán partnerské Kadaně nahradil zraněného Slováka Juraje Valacha. Šestatřicetiletý zadák odehrál v Chomutově řadu bitev. „Hrát semifinále play-off extraligy je paráda,“vykládal po zápase zkušený harcovník.

Branky a nahrávky: 14. Ordoš (R. Šimek), 23. R. Šimek (Valský) – 9. V. Růžička (Sklenář, Dlapa)
Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely: 42:24. Diváci: 7 500.
Liberec: Will – R. Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner, Mojžíš – Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič – Valský, L. Krenželok, Svačina – Bartovič, Bližňák, Ordoš – J. Stránský, Vantuch, A. Dlouhý
Piráti: Laco – L. Chalupa, Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Skinner, Trefný – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Kaše – Koblasa, Kämpf, Skokan – Poletín, Lauko, Hlava

Vladimír Růžička věří ve srovnání série

Fanoušci na tréninku

Krátce po pátečním střetnutí svolal pirátský fanklub akci, aby fanoušci přišli povzbudit své miláčky na trénink. Na trénink jich přišlo poměrně dost.