Ohlasy po utkání

„Sehráli jsme špatně přesilovky, to rozhodlo,“ ví Ronald Knot po duelu v Mladé Boleslavi

Napsala 25.11.2018 Kateřina Kundertová
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - Piráti odehráli dvaadvacáté kolo Tipsport extraligy na ledě Mladé Boleslavi, kde dříve působil Ronald Knot. Družina kouče Růžičky na Bruslaře i přes rychlé vedení nestačila a podlehla 1:3, když si vytáhlý bek připsal pozitivní účast na ledě. Čtyřiadvacetiletý zadák potvrdil statistiky, když odehrál nejvíce minut, připsal si dvě střely a celkem zaznamenal tři body Radegast indexu.

Chomutovští vstoupili do utkání dobře, jelikož už od začátku druhé minuty vedli zásluhou Jakuba Sklenáře a jeho druhého zásahu v řadě. To však nestačilo. „Je lepší jít do zápasu s vedením, protože pak člověk není tolik pod tlakem. Potom byla ale hra hodně rozlítaná,“ hodnotí Ronald Knot.

Piráti totiž v dalším průběhu žádnou branku už nevstřelili. „Hra se srovnala, ale my jsme nepřidali žádný gól,“ lituje vysoký obránce, jehož tým si nepomohl ani v přesilových hrách, což se v předchozích duelech dařilo. „Nevytvořili jsme si moc šancí, abychom nějaké góly dali. Sehráli jsme špatně přesilovky, což rozhodlo, protože oni ji využili,“ poukazuje na branku Jakuba Klepiše.

Nejproduktivnější bek týmu – 10 bodů (4+6)

Domácí střelec se prosadil v polovině utkání, když na trestné lavici seděli dva Piráti. Konečnou podobu dal skóre bývalý chomutovský kapitán Michal Vondrka, na něhož už Růžičkova družina nezareagovala a nevynutila si ani závěrečné drama. „Je to škoda. Neodehráli jsme špatné utkání, ale bohužel jsme udělali pár chyb, které Boleslav potrestala třemi góly,“ říká Ronald Knot.

Statistiky, krom gólových, hovořily vyrovnaně – Bruslaři přestříleli Chomutov pouze o tři rány, o jednu méně zblokovali, rozdali více než dvojnásobek hitů a vyhráli o šest buly méně. „Ve hře jsme nepropadli, nebyli jsme horší, ale udělali jsme nějaké chyby, které Boleslav potrestala,“ opakuje čtyřiadvacetiletý zadák.

Justin Peters podruhé během angažmá u Pirátů klesl s úspěšností zákroků na 88 procent, proti Bruslařům však předvedl několik velmi těžkých zákroků, které k bodům nepomohly. „Brankář nás zase podržel, protože chytil několik šancí, ale dali jsme jenom jeden gól venku a na to se špatně vyhrává,“ uvědomuje odchovanec Slavie.

Vysoký a ofenzivně laděný bek působil v dresu Mladé Boleslavi část minulé sezóny, než se přes jeden zápas za Slavii přesunul do Chomutova. „Malinko jsem to vnímal, ale neviděl bych to nijak extrémně. Chtěl jsem samozřejmě vyhrát, ale ne víc než v jiných zápasech,“ uzavírá Ronald Knot.

V minulé sezóně stihl za Bruslaře 26 zápasů s bilancí gólu a asistence