Aktuální zprávy

Sébastien Piché zůstane ještě minimálně měsíc, stejně tak Denis Zeman v Kadani

26.12.2019 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Vánoční svátky ještě nejsou u konce a kolotoč Chance ligy už se zase roztáčí. Přestupové období skončí posledního ledna 2020, ovšem Piráti hlásí dvě novinky. Obránce Sébastien Piché setrvá pod vrcholky Krušných hor ještě minimálně měsíc, mladý zadák Denis Zeman bude v Kadani nastupovat do poloviny ledna.

„Sébastien podává výkony, se kterými jsme spokojeni, jsme rádi, že jsme s ním i jeho agentem dohodli na prodloužení spolupráce o další měsíc,“ uvádí hlavní trenér Miroslav Buchal. Šéf střídačky však nebude mít kanadského beka k dispozici v souboji s českobudějovickým Motorem, kam jeho družina vyráží 26. prosince.

„Svazová legislativa neumožňuje řešit prodloužení hráčova hostování dříve, než uplyne měsíční lhůta od poslední změny. Hostování Sébasitena Pichého vypršelo 23. prosince, takže šance na jeho prodloužení bude až po skončení vánočních svátků, tedy 27. prosince. Pokud se vše stihne vykomunikovat se svazem i Pardubicemi, pro domácí duel s Přerovem už by měl být trenérům k dispozici,“ vysvětluje klubový mluvčí Libor Kult.

Rodák z městečka La Sarre zatím odehrál v chomutovských barvách devět střetnutí, během nichž strávil na ledě v průměru osmnáct minut a devětatřicet vteřin. Z devíti ran na branku byla doposud jedna gólová. K jednomu přesnému zásahu přidal Sébatien Piché ještě dvě asistence, čtyřikrát usedl na trestnou lavici a hodnocení účastí na ledě má -1.

Devatenáctiletý Denis Zeman navýší třináct startů v Kadani o další zápasy, neboť setrvá ve žlutočerných barvách i nadále. „Dostává přes dvacet minut za zápas podobně jako Matyáš Svoboda v Ústí, což je pro oba parádní a pomůže jim to růst. Dohodli jsme se, že Denis zůstane v Kadani do 14. ledna, a pak si znovu sedneme, abychom vše vyhodnotili,“ ozřejmuje Miroslav Buchal.

Denis Zeman má v barvách Trhačů průměrný čas za utkání dvacet minut a osm vteřin, třikrát skóroval, přidal jednu asistenci, osmkrát usedl na trestnou lavici a v hodnocení účasti na ledě má -10.