Aktuální zprávy

S Chomutovem se loučí Procházka, Zálešák, Důras, Káňa a Macháček. Podepsal Hřebejk

22.04.2013 Tisková zpráva
Premiérová sezóna mezi tuzemskou elitou byla pro chomutovské hráče i fanoušky náročná a všichni si momentálně užívají zasloužený hokejový odpočinek. Přípravy na novou sezónou jsou však v plném proudu už několik týdnů. Přinášíme vám souhrn aktuálních změn, nově uzavřených smluv a odchodů hráčů, kterým vypršely platné kontrakty.

Po čtyřech sezónách se chomutovský klub loučí s šestatřicetiletým útočníkem Milanem Procházkou, který na sever Čech přišel před sezónou 2009/2010 krátce poté, co s karlovarskou Energií získal mistrovský titul. A hned premiérová sezóna byla jeho nejlepším ročníkem v chomutovském dresu. Pod vedením Radima Rulíka došel tým až do baráže. Zkušený Procházka tehdy v 53 utkáních získal 47 kanadských bodů. V letošní sezóně i vinou zranění odehrál 45 ze 70 soutěžních utkání a zaznamenal 11 kanadských bodů za 4 branky a 7 asistencí. „Milanovi skončila smlouva. Rádi bychom mu poděkovali za čtyři roky v chomutovském dresu a popřáli hodně štěstí v případném dalším angažmá,” řekl k odchodu Procházky marketingový ředitel klubu David Dinda.

Vrátí se Zálešák na Slovensko?

Chomutovský dres s pirátským znakem na hrudi nebude v příštím ročníku oblékat ani obránce Petr Macháček, kterému skončila smlouva. Hostování ze Zlína vypršelo útočníkovi Michalu Důrasovi, jehož práva tak znovu patří aktuálnímu vícemistru české extraligy. Zpátky na Slovensko se s největší pravděpodobností vrátí třiatřicetiletý forvard Miroslav Zálešák, kterému v Chomutově vypršela smlouva. Slovenský centr vynechal závěr sezóny z důvodu zlomeného zápěstí. V baráži tak neodehrál jediné utkání a jeho účet se v Chomutově uzavřel na 53 duelech, ve kterých zaznamenal 22 kanadských bodů za 9 branek a 13 asistencí. Sympaticky své hostování v Chomutově uzavřel jiný útočník. Pětadvacetiletý Tomáš Káňa vsítil v posledním barážovém duelu v Olomouci čistý hattrick a přispěl k pirátské záchraně v extralize. Jeho práva však patří Vítkovicím, kam se před startem nového ročníku přesune. „Tomáš Káňa si výkony zejména v baráži získal mnoho našich příznivců, nicméně je hráčem Vítkovic a jeho přestup by byl ekonomicky příliš náročný,” komentoval situaci Dinda.

Hřebejk nadále Pirátem

Na další sezónu by se v Chomutově měl připravovat gólman Miroslav Hanuljak, který držel pirátské barážové naděje. „Má platnou smlouvu, počítáme s ním. S dalšími gólmany Kostúrem a Řehořem probíhají jednání. Jeden z nich by v Chomutově měl asi zůstat.” Kontrakty mají také obránci Bartejs, Rýgl a Pulpán. „S dalšími našimi obránci jednáme. S některými pouze ladíme nové podoby smluv, s jinými jednáme o dvoucestných kontraktech platných i pro partnerskou Kadaň v první lize,” osvětlil situaci v zadních řadách David Dinda. Trenéři by v mužstvu rádi uvítali dva nové zkušené zadáky.

V útoku mohou trenéři počítat s Tomášem Divíškem, který na konci přestupního termínu přišel do Chomutova z Komety Brno. Ještě roční smlouvu má možná nejproduktivnější pirát baráže a kapitán týmu Milan Kraft. Před koncem sezóny prodloužil o jeden rok David Hruška. Nový kontrakt podepsal také Štěpán Hřebejk. Počítá se také s Markem Sikorou a Jaroslavem Kůsem, kteří mají platné smlouvy. Na severu Čech zůstane i Martin Šagát. S velkou pravděpodobností by pirátský dres měl oblékat i Vojtěch Kubinčák. O budoucnosti útočníků Gajovského a Hromase vede klub s hráči jednání. „Ve hře je více variant, včetně dvoucestných smluv do Chomutova a do Kadaně.” V Kadani by měl sezónu zahájit Petr Jíra.

Od nové sezóny musí extraligové kluby nasadit povinně zhruba jednu formaci mladých hráčů. V Chomutově budou spoléhat na vlastní odchovance, kteří se prosazují i v reprezentačních výběrech. „Určitě počítáme s hráči, kteří působí v mládežnických reprezentacích,” uzavřel výčet aktuálních změn David Dinda a dodal: „Do útoku bychom rádi přivedli dva až tři zkušené hráče. S některými jsme předběžně dohodnuti. Jejich jména oznámíme až jim vyprší platné smlouvy v jejich aktuálních klubech. To znamená nejdříve první květnový den.”