Mladežnický hokej

Rušení přáteláků? Pro juniorku přítěží, dorost je zatím v pohodě

Napsala 05.08.2020 Redakce
C h o m u t o v - V minulých dnech se měly rozjet úvodní přípravné zápasy juniorů i dorostu, což se však kvůli šíření koronaviru a karanténám napříč republikou nestalo. Větší dopad to mělo na chomutovskou dvacítku řízenou Petrem Jírou, natěšení jsou ale i hráči do sedmnácti let pod vedením Kamila Koláčka.

Junioři přišli po dohodě obou klubů o dva zápasy s Karlovými Vary a neodehrají ani duel proti pražské Slavii. „Zasáhlo nám to do programu, protože potřebujeme kluky vidět v zápasech. Chtěli jsme udělat i nějaké zúžení kádru, ale tím, že nejsou zápasy, jenom trénujeme, což není úplně ideální,“ nezastírá Petr Jíra.

Dorostenců se hromadné rušení zatím nedotklo, dosud přišli pouze o utkání s Plzní. „Nám to zatím moc přípravu nenarušilo, protože se nás týkal jenom jeden zápas. Teď je to v pohodě, ale uvidíme, jak to bude vypadat dál. Je situace taková, jaká je, a my ji neovlivníme,“ říká smířlivě Kamil Koláček. „V tréninku jedeme pořád stejně,“ připojuje.

V juniorském kádru se tvrdé tréninky podepsaly samy o sobě, takže krom jednotky navíc už jednačtyřicetiletý kouč více na intenzitě nepřidává. „Prvních čtrnáct dní je docela náročných, takže musím popravdě říct, že nám někteří kluci i z tréninku odpadli,“ přiznává.

Jelikož měla chomutovská dvacítka v plánu pouze deset přípravných zápasů, rušení se jí dotkne citelněji než právě dorostu, který jich měl na seznamu původně čtrnáct. „Přípravných zápasů máme dost, takže když nám jeden až dva vypadnou, nic se nestane. Navíc máme na pátek domluvený nový přátelák proti Liberci. A zatím počítáme i s turnajem v Pardubicích, ale teprve uvidíme, jestli nám to situace dovolí,“ přemýšlí hlavní trenér mladší akademické kategorie.

„Už teď v tom vidím problém. Budeme testování kluků posouvat. Příští týden máme turnaj v Pardubicích a osobně si myslím, že bude zázrak, když se odehraje s tím, co se teď děje. Odpadá tým za týmem, ať je to dorost, juniorka anebo áčka,“ připomíná Petr Jíra a přibližuje aktuální jednání o dalších duelech, které by nahradily ty odložené.

„Sháníme nějaké další alternativy, abychom si zahráli s někým v okolí. Zkouším třeba i klášterecké chlapy, kteří hrají krajský přebor. Byl by to aspoň nějaký zápas, abychom kluky viděli v akci, protože je taky nebaví pořád jenom trénovat,“ potvrzuje.

Akademie nastoupila k posledním střetnutím v minulém ročníku na začátku března, takže je bez zápasu kolem pěti měsíců, což není úplně obvyklé. Hokejisté chtějí hrát hokej a dril na suchu či ledě nebývá úplně oblíbený.

„Ne, že by za námi chodili, ale určitě je zápas vyvrcholením tréninků, takže by už určitě zápas chtěli hrát,“ tvrdí Petr Jíra. „Úplně nedočkavost necítím. Ale když jsem jim říkal, že bychom měli na Slavii hrát, měli radost, protože taky věděli, že tam byl nějaký tým v karanténě. Na ledě to vidět není, ale radost by mít měli, jelikož se naposledy hrálo začátkem března, takže už je to dost dlouhá doba,“ doplňuje trenérský kolega Kamil Koláček.  

Otázkou je, jaká bude regulérnost soutěží, které mají začít v září. „Všichni jsme zvědaví na sezonu, jak to začne a jak to doběhne. Myslím, že by i svaz k tomu měl vydat nějaké prohlášení a nějak se k tomu postavit, protože sezona nebude regulérní. My teď tady čtrnáct dní makáme, přijde někdo s onemocněním a budeme čtrnáct dní v karanténě. Není to úplně fair play,“ uzavírá Petr Jíra.