Ohlasy po utkání

„Rozhodně nechceme hrát poslední zápas s Jihlavou o všechno,“ ujišťoval Martin Šťovíček

Napsal 11.03.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti stále musí být ve střehu a stále musí bodovat. Po prohře s Mladou Boleslaví mají před jihlavskou Duklou devítibodový náskok, stejně bodů je ještě ve hře. Martin Šťovíček věří, že se Piráti definitivně udrží v Tipsport extralize již v pátek na ledě Mladé Boleslavi.

Piráti se mohli výhrou nad Mladou Boleslaví definitivně udržet v nejvyšší soutěži i pro další ročník. Utkání s Bruslaři ovšem nezvládli a prohráli 2:5, a to i přes fakt, že na branku soupeře vyslali více než šedesát střeleckých pokusů! „To jsem nikdy nezažil. Nemůžeme se vymlouvat, že to bylo zakleté. Musíme mít víc klidu v koncovce. Je to naše chyba, že ty góly nedáme,“ věděl po závěrečné siréně rodák z Prahy.

O utkání rozhodla první třetina, kdy na branku domácího celku šlo šest střel, přesto bylo skóre 1:3. Hned z prvních pěti pokusů lovil Štěpán Lukeš třikrát kotouč ze sítě, aby následně přenechal místo mezi třemi tyčemi Tadeáši Dvořákovi. „Co na to říct... Poslední zápasy jsme nehráli moc dobře. Moc jsme chtěli, ale bohužel se nám to vymstilo. Asi jsme urazili nějakého hokejového boha,“ pokračovala po utkání kometa posledních utkání.

Piráti inkasovali dvě branky při vlastní oslabení, což byl jeden z hlavních faktorů prohry 2:5 s Mladou Boleslaví. „Moc jsem ty situace neviděl, protože jsem nebyl na ledě. V první třetině nám ujel a zakončil, to druhé bylo podobné. Nesmí se nám to stávat, to je neomluvitelné,“ pronášel Martin Šťovíček.

Utkání se mohlo vyvíjet naprosto jinak, kdyby se právě dvaadvacetiletý útočník ve druhé třetině prosadil a vstřelil z trestného střílení branku na 2:3. Úspěšný ovšem nebyl, Jan Růžička jej vychytal. „Věděl jsem hned, co udělám. Chtěl jsem mu to poslat mezi nohy, měl tam dost místa. Puk mi ale přeskočil hokejku a už jsem to nedal,“ přibližoval pětigólový střelec z letošní sezóny.

Pirátům stále hrozí baráž, vše se ovšem pohybuje spíše v teoretické poloze a muselo by dojít k několika faktorům, aby jihlavská Dula svěřence Vladimíra Růžičky přeskočila. „V pátek musíme vyhrát v Mladé Boleslavi a neohlížet se na nic jiného. Rozhodně tady nikdo nechce hrát poslední zápas s Jihlavou o všechno,“ dodával Martin Šťovíček závěrem.

×
Dnes v 17:30 |
HC VERVA Litvínov
Piráti Chomutov