Aktuální zprávy

Ronald Knot zůstává v Chomutově, jeho hostování se prodloužilo i na příští sezónu

23.03.2018 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Před pár dny podepsala nové smlouvy čtveřice hráčů, nyní je jasné, že pirátský dres bude oblékat v příštím ročníku Tipsport extraligy také obránce Ronald Knot. Klub se dohodl s Mladou Boleslaví na prodloužení hostování o další rok, po stejnou dobu zůstane hráčem Bruslařského klubu také Ondřej Dlapa, za nějž byl Ronald Knot v průběhu právě končící sezóny vyměněn.

„Rony se u nás osvědčil, proto jsme s Mladou Boleslaví jednali o možnosti jeho pokračování u nás a jsem rád, že jsme se domluvili,“ konstatuje Vladimír Růžička, hlavní trenér a sportovní manažer v jedné osobě.

Třiadvacetiletý rodák z Prahy přišel pod vrcholky Krušných hor v polovině prosince a hned druhý den vyrazil s týmem do Brna, kde pomohl k vítězství nad Kometou. První chomutovský bod zaznamenal ve druhém startu, když asistoval i jediného gólu v domácím utkání s Vítkovicemi.

Premiérovou pirátskou trefu zaznamenal Ronald Knot o měsíc později shodou okolností také proti Vítkovicím, ale tentokrát v Ostravě. Celkem odehrál v chomutovském dresu 26 mistrovských a tři přátelská utkání. V nejvyšší soutěži si v Chomutově připsal čtyři přesné zásahy a šest asistencí. Momentálně je se třemi trefami a dvěma přihrávkami nejproduktivnějším hráčem skupiny o umístění.

Celková extraligová bilance Ronalda Knota čítá v tuto chvíli 130 startů, osm gólů a jedenáct asistencí. Tyto statistiky bude nadále rozšiřovat pod vedením kouče Vladimíra Růžičky v nadcházející sezóně.

Chomutovské statistiky Ondřeje Dlapy se zastavily zatím na 138 mistrovských zápasech, dvou gólech a devíti asistencích. Po přesunu do Mladé Boleslavi odehrál za Středočechy zatím 25 utkání, v nichž jednou skóroval a přidal dvě přihrávky.