Aktuální zprávy

Rok 2018 je minulostí! Vondrka, Koláček a Chlán obletěli svět nebo rekordní charitativní aukce

Napsala 01.01.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v minulém roce prožili několik významných událostí, které zaznamenal kromě chomutovských kronikářů také zbytek hokejového světa. Organizace přinesla mnoho radosti fanouškům ale také lidem, kteří díky rekordní charitativní aukci chodí do zvelebeného zázemí pro pacienty chirurgického oddělení. Nemálo zajímavých událostí provázelo také Pirátské naděje…

Leden – Michal Vondrka obletěl svět

Ve 38. kole extraligy minulé sezóny Piráti vedli na vlastním ledě proti Zlínu těsně 1:0, když Ševci zkusili závěrečnou power-play, tehdejší kapitán Michal Vondrka předložil puk před prázdnou bránu chomutovskému odchovanci Romanu Chloubovi, jenž pouze doklepl do sítě a stanovil finální podobu výsledku na 2:0. Video s parádním kouskem následně obletělo celý hokejový svět, na kanadské televizi TSN mělo zhlédnutí před 160 tisíc. „Přišlo mi zbytečné, abych dal gól sám.“

Únor – rekordní aukce dresů v charitativní akci pro chomutovskou nemocnici

Už v lednu odehrála Růžičkova chirurgická družina úspěšný duel proti pardubickému Dynamu, které porazila 4:2. Dresy evokující sálové pláště následně na aukci vytvořili nový rekord, když se vydražili za 140 341 korun. Nejvýše se vyšplhal trikot Vladimíra Růžičky, a to na 10 800 korun.

Mládežnický březen – odchází Jaroslav Beck, sedmáci zazářili za oceánem, stáž ve Finsku

Jaroslav Beck přišel na sever Čech v roce 2010, angažmá začal šestnáctým místem a pohodlnou záchranou juniorů v sezóně 2010/2011. O rok později dovedl nejstarší mládežnický tým společně s Petrem Martínkem k historickému českému titulu. Na střídačce rozjel také mistrovskou sezónu 2013/2014, během níž se přesunul k extraligovému mužstvu dospělých. Loučení…

Sedmáci vyrazili na turnaj do Kanady, kde pod vedením trenéra Daniela Maška vyhráli dvě kategorie. Uctili tak památku dlouholetého chomutovského mládežnického trenéra Josefa Rindoše, který do Kanady pravidelně létal. Výsledky a více informací…

Kärpät Oulu byl druhým finským týmem, kam zavítala chomutovská výprava. V roce 2017 se gólmani zdokonalovali v IFK Helsinky, následující rok pomohl Ivan Huml ke stáži v jeho minulém působišti.

Duben odchodů – velké loučení kapitána, odchod odchovance i myslivce

Do chomutovských srdcí se nejvýrazněji zapsal během svého působení Michal Vondrka, jenž působil na severu Čech tři sezóny. Jako kapitán stál za historickým play-off a zapsal Chomutov také na soupisku olympijských her.

Nejvíce na očích byl Michal Poletín, jelikož během dvouletého působení nevynechal jediný mistrovský duel. Stejně dlouhé angažmá ukončil také bek Lukáš Chalupa, který vytvořil v play-off 2016/2017 výbornou dvojici s Janem Ruttou.

Z obrany odešla také slovenská dvojice Mário Grman a Tomáš Slovák, kterou doplnil ještě zadák Patrik Kadeřávek. Po roce odešel také forvard Vojtěch Tomeček.

Sever Čech opustil také místní odchovanec Nicolas Hlava, jenž se podílel na dvou juniorských zlatech. „Nerozhodoval jsem se jen podle sebe. Vyslechl jsem si názor víc lidí...“.

Květen – posily od Tygrů, důrazní beci i brankářský mladík

Májový měsíc přinesl do kádru Pirátů řadu posil. Brankoviště doplnil mladík Aleš Stezka. V obraně se ukázali Bohumil Jank a David Štich, kteří se nebojí přitvrdit hru. V útoku zůstal Lukáš Vantuch, vrátil se Adam Dlouhý a po osmi letech přišel Jan Stránský.

Červen – Jakub Lauko jako nejlépe draftovaný Pirát

Před dražbou talentů na konci předchozí sezóny byl nejlépe postavený Petr Klíma, jehož si vybral Detroit jako 85. v pořadí. Mladičký odchovanec laťku posunul do třetího kola na 77. pozici, když na něj ukázal Boston. Po draftu přiznal, že doufal ve vyšší umístění, ale za Bruins byl rád.

Červenec – Piráti na finále Red Bull Urban Buly

Družstvo ve složení Lukáš Blaha, Martin Šťovíček, Roman Chlouba a Jakub Chrpa si za domovskou ROCKNET ARÉNOU v základním kole vybojovalo druhé místo a také účast na národním finále v Praze. Ve finále s pozměněnou sestavou skončili Piráti ve čtvrtfinále.

Srpen – mládí vpřed aneb příprava ve znamení debutantů

Hlavní kouč Vladimír Růžička během přípravných zápasů ukázal na tři beky, kteří si vyzkoušeli poprvé v kariéře seniorský hokej. Denis Zeman a Jakub Váchal odehráli dvě utkání, Vít Seemann dostal trojnásobnou šanci.

Největší prostor mezi forvardy dostal Michal Gut, nejvýrazněji se však zapsal Tomáš Koblížek, jenž ve svém debutu skóroval. Petr Chlán a Kryštof Ouřada nastoupili do jediného utkání, Jan Svoboda si připsal starty dva.

Září – první mistrovský duel v ROCKNET ARÉNĚ

Od jara 2013 se v Chomutově chodilo na hokej do SD ARÉNY. V červnu se multifunkční stánek v areálu na Zadních Vinohradech přejmenoval a následujících pět let ponese název ROCKNET ARÉNA. V polovině září Chomutovští odehráli v „nové aréně“ první mistrovské utkání, které proti Kometě nezvládli a prohráli 2:4. První výhru oslavili na domácím ledě až 12. října.

Říjen – veletoč v brankovišti se šťastným koncem

Piráti nejprve získali brankáře Hannu Toivonena, který však nenastoupil a byl nahrazen jiným zkušeným gólmanem. Do klece Chomutova se postavil Justin Peters, který si premiéru pod vedením Vladimíra Růžičky odbyl v Liberci, poté stál za bodem z velkého podkrušnohorského derby. Dvaatřicetiletý brankář odchytal během patnácti zápasů 911 minut, ve kterých si díky 393 zásahům udržel úspěšnost zákroků nad 91 procenty.

Listopad – Matyáš Svoboda se vrátil domů

Matyáš Svoboda se po sezóně 2015/2016 rozhodl zkusit štěstí za oceánem v OHL, kde oblékal dres Peterborough Petes. V právě probíhajícím ročníku se přesunul do USHL, odkud se na konci listopadu vrátil domů. Pod vedením Vladimíra Růžičky nastoupil do dvou duelů, v nichž si připsal asistenci na jediný gól v Třinci.

Prosinec – Josef Koláček a Petr Chlán zazářili v nájezdech

Pirátské naděje se předháněly, kdo ukáže hezčí nájezd. Jen necelý týden dělil parádní kousky Josefa Koláčka a Petra Chlána. Prvně jmenovaný zaujal kanadskou sportovní televizi TSN, na které měl nájezd téměř 70 tisíc zhlédnutí, a také Pavla Barbera, jehož repost se vyšplhal až na 110 tisíc zhlédnutí.

Josef Koláček: „V rodině jsme vnímali, že se můj nájezd řešil i v zámoří, ale já se snažím to moc neřešit a zůstat stejný. Je pravda, že v kabině se od té doby trochu hecujeme, protože mě to stálo pět set. Teď si myslím, že mě Petr i překonal, takže čekám, že pokladník zkasíruje i jeho.“

Petr Chlán: „Na střídačce jsem plácl, že bych tohle udělal, ale na ledě jsem na to neměl odvahu. Než jsem se ale rozjel, podíval jsem na střídačku a Kryštof Ouřada mi řekl, ať to fakt udělám, tak jsem to zkusil a vyšlo to.“

Leden 2019 – Piráti otevírají fanshop v centru města