Ohlasy po utkání

„Remíza je asi spravedlivá,” domnívá se Radek Šíp

Napsal 01.08.2006 Libor Kult
C h o m u t o v - Svěřenci trenéra Kýhose mají za sebou vstup do kolotoče přípravných utkání. Na úvod se zrodila bezbranková remíza, přesto se všichni oslovení aktéři shodli, že je na čem stavět. Jako červená nit se jejich slovy táhly také pochvaly na adresu strážců svatyně. „Brankáři podali výborné výkony,” věděl i jeden z nejzkušenějších členů chomutovské eskadry Radek Šíp. Nebyl však zdaleka sám, kdo si na brankářích vylámal zuby.
Šance domácího matadora byla sice jen jednou v řadě mnoha dalších, ale i tak Radka Šípa mrzelo, že ji nedokázal proměnit. „Udělal jsem blafák, ale trochu mi poskočilo, takže jsem to ze strany dával do tyčky,” popsal celou akci ze svého pohledu. I přes tuto drobnou kaňku byl útočník domácího celku spokojen. „Kupodivu to bylo dobré. Na to, že jsme v plné přípravě, jsem docela stíhali,” svěřil se svými pocity v útrobách ČEZ stadionu.

Prozatím se o body nebojuje, to však podle centra elitní chomutovské formace loňské sezóny není důvodem ke snížené motivaci, přestože o výsledky v této části roku až tolik nejde. „Samozřejmě chceme vyhrát každé utkání.” Hru na tři pětky kvitoval s povděkem i díky tomu, že jde o zábavnější formu nabírání kondice. „Dostaneme se tak více na led,” našel jeden z lídrů mužstva i další pozitivum hry v zeštíhlené sestavě.

Právě góly již zmíněné formace Boušek-Šíp-Polodna v loňském ročníku první ligy rozhodovaly řadu zápasu. Také v dnešním střetnutí nastupovali tito borci na led bok po boku. „Loni jsme se sehráli, takže víme, co můžeme jeden od druhého čekat. S naší spoluprací jsme všichni dlouhodobě spokojeni,” byl střední útočník rád, že se trenéři rozhodli ponechat tento útok pohromadě.

Poprvé si chomutovský dres vyzkoušel Zdeněk Tauš, jenž se mohl uvést i gólem, ale při nájezdech v prvních dvou třetinách neprocedil puk na brankovou čáru. „Byly to dobré šance, které jsem neproměnil. Gólman dobře vykrýval prostor a na trochu horším ledě se projevila v zakončení i prozatím menší zápasová praxe.

Nakonec však při hodnocení duelu převládla pozitiva, i když mladík, který v Chomutově hostuje z Litvínova, si je vědom nedostatků. „Doufám, že už to bude jen lepší,” vyjádřil víru v ještě světlejší zítřky.

Jak již bylo zmíněno, odehráli Bílomodří utkání na tři pětky, neboť trenéři berou tato střetnutí jako součást druhého bloku přípravy. „Chceme, aby hráči byli v přípravných zápasech zatíženi,” vysvětlil Vladimír Kýhos důvod, který vedl k nasazování 15 hráčů. V dalším utkání se tudíž dá očekávat úplně jiná sestava, což potvrdila i další slova domácího lodivoda. „Proti korejskému týmu dostanou šanci další.

×
Odehrané v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Odehrané v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov