"Všichni tři útočníci jsou mladí hráči, kteří potřebují být často na ledě. V Kadani by ten potřebný čas měli dostat, naopak u nás by se pohybovali na hraně základní sestavy. S Martinem Walterem bychom počítali pouze pokud by se prosadil do prvních dvou obranných dvojic a to se nestalo," komentoval odchody trenér Vladimír Kolek."> Piráti Chomutov » Redukce soupisky: Odchází útočníci Freiberg, Ton, Radulay i bek Walter
Aktuální zprávy

Redukce soupisky: Odchází útočníci Freiberg, Ton, Radulay i bek Walter

26.08.2010 Tisková zpráva
C h o m u t o v - O čtyři jména "chudší" je tým chomutovských hokejistů. Trenéři Liška a Kolek provedli redukci své soupisky a do partnerské Kadaně odeslali útočníky Freiberga, Tona a Radulaye. Zároveň oznámili, že nepočítají se zkoušeným obráncem Martinem Walterem. "Všichni tři útočníci jsou mladí hráči, kteří potřebují být často na ledě. V Kadani by ten potřebný čas měli dostat, naopak u nás by se pohybovali na hraně základní sestavy. S Martinem Walterem bychom počítali pouze pokud by se prosadil do prvních dvou obranných dvojic a to se nestalo," komentoval odchody trenér Vladimír Kolek.

Třiadvacetiletí kamarádi Petr Freiberg a Karel Ton mohou znovu vytvořit údernou dvojici v partnerské Kadani, kde zejména v loňském playoff odvedli výbornou práci. V tento okamžik se do základní sestavy chomutovského týmu neprosadili a tak je trenéři odeslali kolegovi Antonikovi o pár kilometrů více na západ. Společně s nimi oblékne dres Kadaně také o rok mladší slovenský forvard Tibor Radulay. "Všechny tři jsme vyzkoušeli v těžkých zápasech s extraligovými týmy a dospěli jsme k názoru, že vzhledem ke svému věku potřebují být co nejvíce na ledě. V Chomutově bychom je měli na hraně čtvrté formace a to je pro ně málo. Potřebují co nejvíce prostoru na ledě. Ten by měli získat v Kadani," říká k odchodu útočníků trenér Vladimír Kolek a dodává: "Je dobré, že jsme je společně s Jardou Liškou poznali a víme co v nich je, protože v případě, že náš tým nebude během sezóny podávat odpovídající výkonnost, máme v nich kvalitní náhradu."

Kadaňský trenér Mikuláš Antonik příchod svých bývalých svěřenců vítá. "Tak Freiberg i Ton loni ukázali, že jsou pro náš tým prospěšní. I Tibor Radulay je důrazný, silový útočník a to my momentálně přesně potřebujeme," spokojeně konstatoval kadaňský lodivod.

S Chomutovem se nadále nepřipravuje ani obránce Martin Walter (na fotografii), který na severu Čech usiloval o kontrakt. "Martina bychom brali, pokud by se prosadil mezi čtyři nejlepší obránce. Bohužel na první dvě obranné dvojice jeho výkonost nestačila a tak jsme se rozhodli ho uvolnit," řekl Vladimír Kolek.