Aktuální zprávy

Rakouský obránce André Lakos už pirátský dres oblékat nebude. V Chomutově skončil

19.10.2013 Tisková zpráva
Po příchodu Angela Krsteva doznávají zadní řady Pirátů další změny. Tentokrát jde o loučení s jedním ze zadáků, kteří zahájili boje v základní části letošního ročníku Tipsport extraligy. Klub se dohodl na ukončení spolupráce s rakouským reprezentačním obráncem André Lakosem, který mužstvo posílil v průběhu letní přestávky.

„Od angažmá André Lakose jsme si slibovali více. Bohužel jako cizinec nepřevyšoval domácí hráče a proto jsme se společně dohodli, že pro obě strany bude lepší, když spolupráci ukončíme,” řekl trenér Jiří Čelanský. Nové prostředí, odlišná kultura, cizí řeč i to byly faktory, které zřejmě ovlivnily Lakosovy výkony. „Určitě to neměl jednoduché, chápu to. Rozhodující jsou ovšem výkony na ledě a tam jsme od něho zkrátka čekali více.”

Čtyřiatřicetiletý rodák z Vídně si na severu Čech připsal celkem 21 startů, v nichž jednou skóroval a přidal čtyři asistence. Do přípravy naskočil od druhého duelu, od té doby nevynechal jediné střetnutí před začátkem nejvyšší soutěže.

V devíti letních kláních vstřelil jeden gól a na dvou se podílel přihrávkou, v extralize pravidelně nastupoval až do dvanáctého kola. Závěrečné vystoupení Pirátů v první čtvrtině dlouhodobé části proti Kladnu už neabsolvoval, krátce poté André Lakos organizaci Pirátů opustil.

Účastník devíti světových šampionátů a olympijského turnaje 2002 v Salt Lake City strávil na ledě v extralize průměrně téměř osmnáct minut, ani jeden ze sedmnácti střeleckých pokusů se neujal. Bilanci účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech měl André Lakos -3, od rozhodčích dostal deset trestných minut.