Preview k zápasu

První zápas na ledě: Piráti míří do Karlových Varů, kde změří síly s Energií

Napsal 01.08.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Letní příprava jde do své finální fáze, respektive do části nejoblíbenější. Dřinu totiž vystřídají přípravné zápasy. Prvním testem svěřenců Jiřího Čelanského bude soupeř, na kterého Piráti později narazí i v prvním kole nového ročníku Tipsport extraligy, mimochodem taktéž na ledě KV Arény. Zápas se odehraje v první srpnový den od 18 hodin.

Energie prošla v letní přestávce rozsáhlými změnami, což ale bylo předpokládané. Západočeši chtěli v uplynulém ročníku dosáhnout na vyřazovací boje, ovšem realita byla opačná a o tom, že se v lázeňském městě nehrála baráž, rozhodlo až poslední kolo skupiny o umístění.

Souboj Procházky s Pechem diváci v pátek rozhodně neuvidí. Oba hráči už totiž ve svých klubech nepůsobí.

Změny v kádru si vyžádala nejen nepovedená sezóna, ale svou roli hrála i ekonomická situace klubu. Z mužstva odešli tahouni jako Petr Kumstát, Lukáš Pech (oba Sparta Praha), Lukáš Mensator (Plzeň), František Skladaný (Buran Voroněž, RUS), David Nosek (Brno) či nejvěrnější odchovanec klubu Jan Košťál spolu s bývalým dlouholetým kapitánem Václavem Skuhravým (oba dosud bez angažmá).

Tým Energie vstupuje do přípravy s osmi novými hráči. Ty pak doplnili mladíci z juniorky, která hraje mládežnickou ruskou soutěž. Nejzkušenější posilou Karlových Varů bude bezesporu Radim Bičánek (Brno), který by měl patřit k základním stavebním kamenům defenzivy a přesilových her. Do zadních řad přišel Branislav Kubka, jenž je v klubu do konce srpna na zkoušku ze slovenské Banské Bystrice. Novými tvářemi v útoku jsou například Radim Hruška (Vítkovice), Stanislav Balán (Zlín), Radek Dlouhý (Brno) či Martin Látal (Kladno). Do branky mohou trenéři nasadit jednoho ze tří mladíků, z nichž nejvíce zkušeností v dospělém hokeji nasbíral chomutovskému publiku známý Tomáš Závorka.

Piráti si vybrali Karlovy Vary do svého přípravného zápasu i v loňské přípravě na premiérový ročník v tuzemské nejvyšší soutěži. Tehdy v zápase, hraném devátého srpna, Západočechům podlehli v poměru 2:4. Za Chomutov tehdy skórovali Patrik Lušňák s Davidem Hruškou. Piráti vyzvali Energii k prvnímu přípravnému zápasu i v roce 2011. Tehdy se zápas odehrál v Chomutově a domácí zvítězili 3:2 i přes to, že po první třetině prohrávali o dvě branky. Za Piráty stříleli Zdeněk Ondřej, David Hruška a Karel Hromas.

Jak se Pirátům daří v jejich prvních přípravných zápasech?

Připravili jsme pro vás souhrn prvních přáteláků z posledních deseti sezón. Piráti z deseti klání dokázali vyhrát čtyřikrát. Dvakrát pak zápasy skončily smírně, třikrát prohráli v základní hrací době a jednou až po samostatných nájezdech. Oslaví družina Jiřího Čelanského první srpnový den výhrou?

2012: Chomutov – Bratislava 5:6sn
2011: Chomutov – Karlovy Vary 3:2
2010: Chomutov – Kadaň 4:5
2009: České Budějovice – Chomutov 1:0
2008: Orenburg – Chomutov 2:4
2007: Kadaň – Chomutov 2:5
2006: Chomutov – Ústí nad Labem 0:0
2005: Chomutov – Beroun 5:7
2004: Chomutov – Kadaň 4:4
2003: Beroun – Chomutov 1:2

V uplynulém ročníku byla KV Aréna nejméně navštěvovanou halou v celé extralize, ovšem když v ní hráli Piráti, tak naši fanoušci téměř vždy dorazili v hojném počtu. Pojeďte podpořit chomutovské hokejisty i v jejich prvním přípravném utkání, ve kterém už nastoupí i nové posily, jako Jozef Balej, Tomáš Malec, Jaroslav Svoboda či Ľuboš Bartečko. Mimo hru pak bude André Lakos, kterého trápí viróza a dvojice mladých útočníků Ondřej Kaše a David Kämpf. Oba mladíci jsou totiž na reprezentačním srazu. Utkání začíná v 18 hodin.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Litvínov