DOROST - článek

„První třetinu jsme hráli opět tužku,“ věděl po prohře s Energií univerzál Filip Döring

Napsal 03.10.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Pirátský dorost, jehož soupeřem byli energetici z Karlových Varů, chtěl v rámci sedmého kola ELIOD extraligy odčinit vysokou porážku v Kladně. Tuhý boj nakonec výhru nepřinesl, jediným chomutovským střelcem utkání se stal univerzál Filip Döring. Tomu se nelíbil výkon především v první třetině.

Piráti v sedmém kole ELIOD extraligy dorostu nestačili na Karlovy Vary, které utkání na svou stranu získaly až ve třetí třetině, kdy zlomily kouzlo skvěle chytajícího Matyáše Bajgara. „V první třetině jsme opět hráli naprostou tužku. V kabině jsme si řekli nějaké věci a další dvě třetiny jsme hráli celkem pěkný hokej, ale koncovka nás zklamala. Takže to dopadlo takhle,“ byl po utkání smutný jediný střelec pirátské družiny.

„Říkali jsme si, že musíme hrát jednoduchý hokej a puky vyhazovat z pásma,“ dodával pokyny po nepovedené první třetině, která nabídla spíše zákroky chomutovského brankáře a minimum střel celku Petra Jíry a Kamila Koláčka.

V již zmiňované třetí části Piráti ztratili hubené vedení a další branku již nepřidali. „My jsme začali panikařit, když jsme dostali branku na 1:1. Brzy padla druhá a nejspíše jsme se psychicky sesypali. Pak přišel třetí zásah a bylo hotovo,“ popisoval hlavní důvody prohry šestnáctiletý obránce i útočník. 

Filip Döring byl u jediné gólové situace pirátského dorostu, sám se stal střelcem a prosadil se jako obránce již počtvrté v sezóně. „Vůbec netuším, jak se ta akce urodila. Já jen viděl Kuldu, jak střílí golfákem, a doufal jsem, že to brankáři nějak vypadne a já to dorazím do prázdné branky. To se nakonec také stalo,“ vracel se k jedinému týmovému zásahu. 

Právě Döring patří k stále vzácným univerzálům schopným nastoupit v obraně i útoku. „Přišli za mnou trenéři s tím, že mě dají na beka, protože jsme měli celkem velký počet útočníků. Já celkem rád souhlasil,“ popisoval přerození své pozice hráč, jenž má na svém kontě bod na zápas.

Ještě nedávno nastupoval hráč s číslem 28 na zádech v ofenzivě, letos se ale již vrátil do obrany. Podle jeho slov je zkušenost z útoku znát a ofenzivní choutky má opravdu často. „Určitě tam je velká zkušenost, protože útočníka jsem hrál devět let v Klášterci a po příchodu do Chomutova jsem hrál chvilku v útoku, nyní jsem v obraně a je to dobré,“ liboval si.

Piráti mají na kontě tři výhry a aktuálně jsou na pátém fleku západní skupiny. Na výhru ale čekají již dvě utkání, hned v sobotu hrají derby na ledě druhého Litvínova. „Zlepšit bychom měli minimálně koncovku, vstřelit nějaké branky, což by mohlo rozhodnout zápasy,“ nabádal druhý nejlepší střelec družstva.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Škoda Plzeň