Preview k zápasu

První mistrovské derby sezóny je tu! Piráti vyráží do Kadaně

Napsal 18.09.2019 Eliška Ratiborská
C h o m u t o v – Na zápas čtvrtého kola Chance ligy nevede dlouhá cesta. Piráti totiž vyjíždí do nedaleké Kadaně, jejíž hráče dobře znají z předsezónní přípravy, ve které se dařilo spíše Pirátům. První tři utkání ročníku přinesla Chomutovským dvě domácí výhry a jednu venkovní prohru, zatímco Trhači na body čekají. Na derby, které hostí kadaňský zimní stadion, se můžete těšit již ve středu 18. září v 18 hodin.

Kadaň v minulé sezóně skončila na posledním místě

Kadaň v minulém ročníku Chance ligy odehrála padesát šest zápasů a skončila s osmadvaceti body na posledním, patnáctém, místě tabulky. Vzhledem k jednosměrnému uzavření druhé nejvyšší soutěže tým zůstal v lize a sezóna mu skončila bez další nadstavby nebo vyřazovacích bojů. 

Nejaktivnějším hráčem byl bezesporu s poměrně vysokým bodovým náskokem Jaroslav Kůs, jenž nastřílel šest gólů a pomohl k dalším pětatřiceti v osmačtyřiceti odehraných zápasech.

Kadaňská příprava přinesla dva zahraniční soupeře a stejný počet utkání s Piráty

Přípravná utkání Kadani příliš nevyšla, jelikož sedm z devíti jich skončilo prohrou. Nutno zmínit, že Trhači přivítali hned dva zajímavé zahraniční soupeře: Sachalin z Asijské ligy a Crimmitschau ze druhé nejvyšší soutěže našich západních sousedů. Proti německému celku je smůla opustila, když ho přestříleli 6:2. Dvakrát se Kadaňští utkali také s Piráty, kteří zvítězili 6:0 a 4:2. 

Trhači zahájili novou zajímavou spolupráci

Pro aktuální ročník má Kadaň nového farmářského partnera – HC Sparta Praha. Spolupráce přinesla mladé naděje na hraně extraligy do černožlutých dresů, konkrétně se jedná o brankáře Adama Wolfa, obránce Daniela Poizla, Jana Klodnera i Františka Gajdoše a útočníka Patrika Prymulu. Kromě hráčů přišel i trenéra Tomáš Hamara.

Trhači zároveň můžou využít další mladíky z Pardubice. Například brankáře Olivera Štěpánka nebo Michala Machače. 

Nejlepším příchozím hráčem je ale útočník Roman Chlouba, který se vrací z Prostějova. Kadaňská hra na něm bude zřejmě stát, a tak se určitě vyplatí ho sledovat. Trhači sice před derby přišli o Lukáše Klímu, ale získali na celoroční hostování Tomáše Koblížka. „S Tomášem jsme počítali jako s lídrem juniorky, který by bojoval o místo v A-týmu. On však chtěl stabilní místo v dospělém hokeji, které jsme mu garantovat nemohli, proto jsme se dohodli, že ho uvolníme na hostování do Kadaně,“ vysvětlují členové výboru zapsaného spolku Piráti Chomutov.

    Brankáři: Oliver Štěpánek, Adam Wolf.

    Obránci: Jakub Trefný, Michael Foltýn, Daniel Novák, František Gajdoš, Daniel Poizl, Jan Klodner, Filip Eliáš, Lukáš Chalupa, Adam Šilhán, Lukáš Popela, Jakub Mert.

    Útočníci: Jaroslav Kůs, František Wágner, Zdeněk Zabloudil, Jan Müller, Patrik Prymula, Dominik Řepík, Miroslav Kuba, Martin Dubský, Josef Rindoš, David Homer, Ondřej Bláha, Štěpán Čech, Jan Kanický, Matěj Zabloudil, Michal Hotěk, Michal Machač, Ondřej Matýs, Roman Chlouba. 

Příchody: Adam Wolf (G, Södertälje, jun. SWE), Jakub Trefný (O, Chomutov), František Gajdoš (O, jun. Sparta), Daniel Poizl (O, Benátky n/J), Jan Klodner (O, Benátky n/J), Lukáš Chalupa (O, Munkfors, SWE4), Jakub Mert (O, Ústí n/L), Adam Šilhán (O, jun. Plzeň), Patrik Prymula (Ú, jun. Sparta), Dominik Řepík (Ú, Dvůr Králové), Miroslav Kuba (Ú, Nový Jičín), Martin Dubský (Ú, El Paso, WSHL), Štěpán Čech (Ú, Benátky n/J), Michal Hotěk (Ú, Sokolov), Michal Machač (Ú, Pardubice), Ondřej Matýs (Ú, Prostějov), Roman Chlouba (Ú, Ústí nad Labem).

Odchody: Petr Hamalčík (G, Písek), Ondřej Kuchař (G, Sokolov), Štěpán Lukeš (G, Hradec Králové), Tomáš Hajič (O, Tábor), Karel Šefl (O, Kobra), Radek Procházka (O, Litoměřice), Vojtěch Cestr (O, jun. Karlovy Vary), František Uřidil (O, neznámo), Ondřej Šulek (Ú, Tábor), Jan Svoboda (Ú, Chomutov), Petr Maršoun (Ú, Ústí n/L), Jiří Tupý (Ú, Chomutov), Jaroslav Vašíček (Ú, ?), Pavel Sommer (Ú, neznámo), Marek Konášek (Ú, jun. Karlovy Vary), Václav Rezek (Ú, neznámo), Lukáš Klíma (Ú, neznámo).

Kadaň
Chomutov
16. místo (0 bodů)pozice5. místo (6 bodů)
2:17skóre10:5
0-0-0-3
0-0-0-1
bilance
doma/venku
2-0-0-1
0-0-0-1
0 % – 87,5 %přesilovky – oslabení 17,65 % – 94,74 %
81 tr. minuttrestné minuty48 tr. minut

Piráti proti Třebíči udrželi čisté konto 

Piráti ve třetím kole Chance ligy potvrdili domácí neporazitelnost, kterou vyšperkoval čistým kontem Dominik Pavlát. Chomutovští nastříleli Třebíči v každé třetině jeden gól, když se trefil nejprve Petr Stloukal, následovně ve vlastním oslabení Jakub Sklenář a v poslední části hry završil skóre Lukáš Blaha.

Piráti Chomutov – SK Horácká Slavia Třebíč 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Stloukal (Pitule, Suchý), 28. Sklenář (Blaha), 57. Blaha (Sklenář).

Sestava Pirátů: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Pařízek, Lang, Tejnor, Blaha, Havel – Stloukal, Pitule, Suchý – Tomica, Thompson, Llewellyn – Sklenář, Vrhel, Chrpa – Tupý, J. Svoboda, M. Svoboda.

Kadaň vysoko podlehla Zubrům z Přerova

Třetí kolo nebylo kolem Trhačů, jelikož se jim v utkání nepodařilo ani jednou skórovat, za to Přerovu chuť střílet nechyběla. Roman Pšurný ve třetí třetině dovršil hattrick, na který útočil i Tomáš Sýkora, ten se ale nakonec potřetí netrefil. Po jedné brance pak přidali ještě Jan Dufek a Matouš Kratochvíl.

HC ZUBR Přerov – SK Trhači Kadaň  7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Dufek (Süss, Krisl), 10. Pšurný (Doležal, Navrátil), 11. Sýkora (Goiš, Kratochvil), 25. Pšurný (Kubeš, Navrátil), 44. Pšurný (Zbořil, Kubeš), 57. Kratochvil (Moučka, Čáp), 60. Sýkora (Goiš, Čáp).

Sestava Kadaně: Wolf (11. Štěpánek) – Poizl, Trefný, Šilhán, L. Chalupa, Eliáš, Mert, Klodner – Čech, Chlouba, Wágner – M. Zabloudil, Rindoš, Řepík – Matýs, Hotěk, Koblížek – Z. Zabloudil, Dubský.

KadaňChomutov
Petr Galuška – 86 %
Adam Wolf – 85,71 %
brankářiDominik Pavlát – 94,38 %
Matěj Chalupa a 1 další
1 (1+0)
produktivitaLukáš Blaha
5 (2+3)
Matěj Chalupa a 1 další
1 gól
gólyLukáš Blaha
2 góly
Jan Müller a 1 další
1 asistence
asistenceLukáš Blaha
3 asistence 
Roman Chlouba
25/65 – 38,46 %
vhazováníTomáš Pitule
53/74 – 71,62 %
Tomáš Koblížek a 4 další
3 zbl. střely
zblokované střelyViktor Lang
5 zbl. střel
Michael Foltýn
31 tr. minut 
trestné minutyDominik Tejnor
12 tr. minut 
Jakub Trefný
24:05 min/z
čas na leděMartin Rýgl
22:07 min/z
Matěj Chalupa
+1 (+1, 0)
účast na leděFilip Suchý a 1 další
+3 (+3, 0)

Produktivita: Michal Machač 1(1+0).
Góly: Michal Machač 1 gól.
Asistence: Ondřej Matýs 1 asistence.
Zblokované střely: Roman Chlouba, Matěj Zabloudil, Jakub Trefný, Martin Dubský všichni 3 zblokované střely.
Účast na ledě: Lukáš Blaha +3 (+3, 0).

×
Dnes v 17:30 | Muži
Piráti Chomutov
AZ RESIDOMO Havířov