Ohlasy po utkání

„Prohráli jsme kvůli vlastním chybám,“ shodují se Tomáš Káňa s Davidem Hruškou

Napsal 16.04.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Piráti nevyužili ani druhý mečbol, jenž by jim zajistil vstupenku i pro nadcházející extraligový ročník. Proti Liberci vedli o dvě branky, přesto se zápas rozhodl až v prodloužení, ve kterém bonusový bod vystřelil Tygrům Radek Duda, jenž tak vstřelil svoji druhou branku v utkání. Jednu branku zaznamenal i chomutovský forvard z elitní formace Tomáš Káňa. Vše se tak rozluští až v pátek, kdy Piráti zajíždí do Olomouce.

Piráti měli zápas rozehraný více než dobře. Ve 22. minutě vedli o dvě branky. „Za stavu 2:0 se snažíme hrát hokej, na který asi nemáme. Zápas jsme si prohráli sami a to po vlastních chybách,“ líčí. Liberečtí však dokázali zápas vyrovnat. Druhá branka Tygrů padla po hrubce Pulpána. „Po vlastních chybách jsme si ten zápas strašně ztížili a Liberci jsme téměř všechny góly darovali,“ smutní Tomáš Káňa.

Tomáš Káňa, autor třetí branky Pirátů.

Na třetí brance Pirátů měl lví podíl i kanonýr David Hruška, který Káňovi asistoval. „Po té, co jsme vedli o dvě branky, jsme na tři čtyři střídání zbytečně moc otevřeli hru. Následně jsme s nimi začali hrát hokej nahoru dolů, z čehož plynula i branka na 2:1,“ doplňuje svého parťáka z první formace David Hruška. „Měli jsme dobrý úvod a dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Místo navýšení jsme pustili soupeře do hry. Góly, které jsme dostali, byli po našich chybách a soupeř je dokázal využít,“ dodává Zdeněk Skořepa, asistent trenéra Pirátů.

Liberec dokázal zápas otočit, čtyři minuty po začátku třetí třetiny vstřelil třetí branku Tygrů Martin Čakajík. „Myslím si, že tato branka byla v tom zápase klíčová. Vojtovi Kubinčákovi to tam nějak propadlo mezi nohama a liberecký bek tak měl velké štěstí,“ říká Káňa. Právě Káňa vyrovnával o čtyři minuty později, sedm minut před koncem se trefil Duda a Tygři znovu vedli. V poslední minutě to domácí zkoušeli bez brankáře a vyplatilo se jim to, neboť se jim zásluhou Krafta podařilo vyrovnat. „Nakonec jsme vybojovali alespoň bod. Rozehrané jsme ale to měli dobře,“ krčí rameny autor třetí branky Pirátů.

David Hruška zaznamenal v utkání jeden bod za asistenci u vyrovnávací branky na 3:3.

Devět vteřin na konci prodloužení padl trochu kuriózní gól, na který brankář Hanuljak nedokázal zareagovat. „Bohužel takový je hokej a takové smolné góly padají,“ dobře ví chomutovská patnáctka. „Pár vteřin před koncem se nám podařilo vyrovnat a byli jsme v takové euforii,“ říká Hruška. „Deset sekund před koncem prodloužení nám tam spadl takový nešťastný gól, ale to se v hokeji prostě stává. Na druhou stranu se nám podařilo vyrovnat chvíli před koncem, tudíž si myslím, že ten bod je dobrý,“ hodnotí poslední domácí zápas snajpr David Hruška.

Tabulka je po jedenáctém kole hodně vyrovnaná, první tři týmy mají shodný počet bodů. „Všichni tři máme dvacet bodů. Nejlépe jsme na tom my a do Olomouce pojedeme stoprocentně zvítězit za tři body,“ ujišťuje Káňa. Piráti jsou stále na prvním místě a jak s Libercem, tak i s Boleslaví mají lepší vzájemné zápasy. „Nemůžeme spoléhat na to, že získáme dva body,“ vypálil bez váhání. „To je pouze teorie, protože takhle by ta extraliga nemusela být. V Olomouci chceme vyhrát,“ říká odhodlaně Káňa.

V Olomouci už se extraligový sen rozplynul, ovšem úterní zápas v Boleslavi prohráli rozdílem jediné branky. „Olomouc to za každou cenu nebude chtít vzdát a pro nás to bude hodně těžký boj. Ale znovu opakuji, jedeme tam zvítězit a uděláme pro to všechno,“ prozrazuje Káňa. „Pořád si říkáme, že to máme ve svých rukou, ale nemůžeme na nic spoléhat. Do Olomouce pojedeme s tím, že tam musíme zvítězit za každou cenu a uděláme pro to maximum,“ dodává na závěr Skořepa.

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov