Ohlasy po utkání

„Prohra fakt bolí. Musíme zase nasadit pracovní boty,“ souká ze sebe Lukáš Vantuch

Napsala 24.02.2019 Kateřina Kundertová
M l a d á B o l e s l a v - Piráti sahali v Mladé Boleslavi dlouho po bodech, nakonec však ve 48. kole Tipsport extraligy padli třígólovým rozdílem. Lukáš Vantuch se podepsal asistencí pod jediným zásah Chomutova, když načal pohlednou akci, díky které Růžičkova družina srovnala na 1:1. Ve třetím dějství však ránou nenašel cíl, což ho po utkání hodně mrzelo.

Utkání ve středních Čechách čekalo na gól do 25. minuty, kdy otevřeli skóre Bruslaři. Vedení vydrželo domácím jenom do závěru prostřední třetiny, jelikož po ose Lukáš Vantuch – Radek Duda – Masi Marjamäki skončil kotouč v mladoboleslavské síti a bylo srovnáno.

Na začátku závěrečné třetiny měli na holi gól finský útočník ve službách Pirátů a Lukáš Vantuch, ani jeden už si na Jana Růžička nevyšlápl. „Dostali jsme se výborně zpátky do hry. Já jsem pak měl samostatný únik, který kdybych dal, zápas by se vyvíjel jinak,“ domnívá se vysoký forvard.

Lukáš Vantuch dostal puk na hranici útočné třetiny, protáhl se mezi dvěma soupeři a jen o pár centimetrů minul levou tyčku domácí klece. „Dohrával jsem souboj u modrý. Na druhé straně Jura Valach zachytil puk a dal mi to. V tu chvíli jsme se měl otočit, abych se podíval, kde je hráč soupeře, a věděl, kolik mám místa. Nevyřešil jsem to dobře, chtěl jsem to dát někam pod vyrážečku, ale šlo to okolo. Je to škoda,“ lituje chomutovská 93.

Za pár okamžiků si Růžičkova družina nepohlídala před bránou Sabahudina Kovačeviče, jenž vstřelil nakonec vítěznou branku. „Gól, který jsme dostali na 1:2, byl laciný. Bylo to někde z brankoviště, kde to musíme uhrávat,“ říká Lukáš Vantuch.

V dalším průběhu Piráti ubránili i půlminutové oslabení tří proti pěti, na což však gólově neodpověděli, a tak si Mladá Boleslav došla i ve čtyřech proti šesti pro tři body. „V závěru jsme hlavně měli přesilovku šest na čtyři, ve které jsme měli možnost vyrovnat. Prostě jsme ji nesehráli dobře, bylo tam málo střel. Nakonec dala Boleslav do prázdné brány a ještě jeden gól navíc,“ smutní jihlavský rodák.

Světelná tabule po závěrečné siréně ukazovala krutý výsledek 4:1. „Tahle prohra bolí, fakt bolí,“ povzdechne si a odmlčí se s viditelným zklamáním. „Tohle je těžké,“ znovu zaváhá.

Nakonec Lukáš Vantuch nachází slova odhodlání. „Musíme zase nasadit pracovní boty a opřít se do toho. Část sezóny, kdy se bude lámat chleba, je pořád před námi. Musíme to vzít do svých rukou a mít hlavu nahoře,“ burcuje do dalších bitev.