Aktuální zprávy

Prohlášení klubu k neudělení licence Akademie Českého hokeje

Napsal 19.11.2021 Klub
C h o m u t o v - Ve čtvrtek 18. listopadu proběhlo během zasedání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje posuzování devatenácti žádostí o udělení licence Akademie Českého hokeje. O tento status usilovali rovněž Piráti Chomutov, kteří jako akademie fungují od počátku tohoto svazového projektu v roce 2011. Výkonný výbor však licenci klubu neudělil, neboť nemá seniorský tým v nejvyšší nebo druhé nejvyšší seniorské soutěži, což byla jedna z podmínek. Níže naleznete prohlášení klubu k aktuálnímu stavu.

„Klub respektuje právo svazu vytvořit licenční podmínky dle vlastního uvážení a zároveň si je vědom, že snížení počtu akademií by mělo být ku prospěchu celého českého hokeje. Jaká bude v tomto směru realita, ukáží až následující roky.

V tuto chvíli čekáme na písemné vyjádření k žádosti o udělení výjimky na podmínku seniorského týmu ve dvou nejvyšších soutěžích dospělých, neboť vše ostatní jsme bez problémů splnili. Na základě tohoto dokumentu se rozhodneme o dalších krocích.

V případě, že nám výjimka udělena nebude, budeme finanční zdroje hledat jinde. Jednoznačně totiž chceme zachovat stávající podmínky pro výchovu mládeže v našem klubu včetně trenérské kvality. Sice už případně nebudeme akademií, ale i nadále budeme chtít vychovávat kvalitní hokejisty.

Chceme navázat na jména jako David Kämpf nebo Jakub Lauko, kteří jsou našimi odchovanci a podepsali smlouvy s kluby NHL podobně jako bratři Kašovi nebo Jan Rutta, kteří rovněž dlouhodobě působili v našich mládežnických týmech.

Domníváme se, že absence seniorského týmu není překážkou rozvoje mladých hráčů, neboť jsme schopni jim v rámci spolupráce s druholigovými a prvoligovými týmy zajistit působení v odpovídající soutěži, jak ukázal například odchod Jiřího Kulicha do Karlových Varů v momentě, kdy náš klub hokejově přerostl. I nadále platí, že takovým hráčům nebudeme bránit v odchodu.

I v našich současných podmínkách a při působení A-týmu v krajské lize máme zejména v dorostu stále nemalý počet hráčů, kteří jezdí na reprezentační akce. Členy národního týmu do 17 let jsou Dominik Mišovic a hlavně dvojčata Badinkova, na akce mužstva do 16 let už vyrazili Adam Titlbach s Jaroslavem Pospíšilem. Našimi odchovanci jsou i Vojtěch Husinecký nebo Štěpán Němec, kteří působí ve Finsku, nebo členové reprezentační dvacítky Josef Koláček a Stanislav Vrhel.

I to považujeme za důkaz, že se u nás s mládeží pracuje dobře, přestože seniorský hokej v Chomutově spadl do krajské ligy. Naši vyslanci v reprezentaci jsou zároveň velkou motivací v naší práci neustrnout a pokračovat v ní i bez případné licence Akademie Českého hokeje.“