Příprava vrcholí, na chomutovský led zajíždí v odvetě ústecký Slovan

Napsal 25.08.2009 Lucie Štěrbová
Chomutovské borce čeká další z předsezónních přípravných zápasů. Tentokrát vyzvou na svém ledě k dalšímu regionálnímu derby hráče Slovanu Ústí nad Labem a pokusí se jim vrátit porážku z posledního vzájemného zápasu. Jestli se jim to podaří, můžete zjistit na vlastní oči. Stačí přijít ve čtvrtek 27. srpna na chomutovský ČEZ stadión, kde bude úvodní buly vhozeno v tradičních 17:30 hod.

Poslední zápasy

Ústečtí lvi odehráli svůj prozatím poslední zápas na ledě pražské Sparty v rámci semifinále letního hokejového poháru. Už po první třetině vedli Sparťané 4:0 a zdálo se, že Slovan pojede zpět na sever s debaklem. Tým se ale dokázal zvednout a povedlo se mu vyrovnat na 4:4. Brána do vytouženého finále se ale definitivně zavřela necelou minutu před koncem, kdy výhru Sparty v poměru 5:4 zajistil Broš. I tak ale bylo vítězství ve skupině a postup do SF Tipsport cupu historickým úspěchem.

Ani hráči v modrobílých dresech nezaháleli. V přátelském utkání po kanonádě ve třetí třetině rozstříleli Medvědy z Berouna 8:1 a ve čtvrtek se proti Ústí pokusí v nastoleném trendu pokračovat a vrátit mu tak prohru z posledního vzájemného zápasu. Ten KLH Chomutov prohrál v poměru 3:5.

Změny v kádru

Zatímco v mužstvu Lvů k velkým změnám během přípravy zatím nedošlo, chomutovský tým doznal výrazných změn na počátku tohoto týdne. Do sousední Kadaně odchází na hostování 5 hráčů. Útočníci Malát, Fábry, Mužík, Pék a obránce Ťupa novou sezónu, která již klepe na pomyslné dveře, tedy nejspíš začnou v černožlutém dresu kadaňského hokejového klubu.