Aktuální zprávy

Příprava áčka: Soupeři z druhé ligy a jeden z Německa

Napsal 15.06.2021 Klub
C h o m u t o v - Na rozdíl od mládežníků zatím hrají pouze na fotbalovém pažitu, což se však od druhé poloviny srpna změní. Seniorský tým totiž odstartuje přípravu na novou sezónu krajské ligy, která by měla vypuknout třetí zářijový víkend, což se však ještě může změnit. Jasno mají naopak svěřenci trenérského triumvirátu Martínek–Jíra–Damašek o přátelských zápasech, jichž sehrají sedm.

Vůbec poprvé vyrazí Piráti do zápasové akce ve čtvrtek 19. srpna od 18 hodin v Děčíně, hned o den později nastoupí chomutovské áčko rovněž od 18 hodin v Chebu. Úvodním domácím soupeřem budou ve středu 25. srpna od 18 hodin Řisuty.

Výčet druholigových protivníků doplňuje ještě Bílina, s níž odehrají svěřenci Petra Martínka duel doma (9. září od 18 hodin) i venku (2. září od 18 hodin) stejně jako s Děčínem, jejž přivítají v úterý 31. srpna od 18 hodin. Generálku na mistrovská klání pak obstará jediný zahraniční soupeř přípravy. V sobotu 11. září přijede do ROCKNET ARÉNY německý Chemnitz.

Fanoušci se tak mohou těšit na čtyři domácí přípravné zápasy se soupeři z vyšších soutěží. Pokud se nic nezmění, tak vůbec poprvé se chomutovský tým dospělých utká s Bílinou, která figurovala v plánu přípravných střetnutí už před rokem, a s Řisuty, které hrají domácí druholigové zápasy ve Slaném, neboť se jedná o obec ve Středočeském kraji s necelými čtyřmi stovkami obyvatel.

V minulém kalendářním roce se Piráti rovněž chystali poměřit síly s Crashers z Chemnitzu, ovšem i tuto konfrontaci zhatily karantény a opatření proti šíření koronaviru. „Všichni doufáme a věříme, že tentokrát se budeme s našimi skvělými fanoušky potkávat na všech zápasech, které jsou během přípravy v plánu,“ přeje si tiskový mluvčí klubu Libor Kult.