JUNIOŘI - článek

Přijel ve dvě v noci, prospal se a vstřelil vítězný gól. „Trochu náhodný,“ culil se Jakub Váchal

Napsal 02.12.2018 Libor Kult
C h o m u t o v - Junioři vstoupili do druhé části DHL extraligy dvěma domácími zápasy, z nichž vytěžili plný počet osmi bodů, když zdolali Jihlavu a Žďár nad Sázavou v normální hrací době i následných nadstavbových nájezdech. Ve druhém zmíněném střetnutí se na sklonku 44. minuty prosadil obránce Jakub Váchal, jehož trefa se v konečném účtování ukázala jako vítězná. Sedmnáctiletý zadák přitom o den dříve cestoval s „áčkem“ Pirátů do Zlína, kde však nenastoupil. „Do postele jsem se dostal kolem druhé a nemusel jsem ráno na trénink s áčkem,“ prozradil po závěrečné siréně v útrobách ROCKNET ARÉNY.

To už svěřence trenérů Šťastného, Kočího a Brychty hřál osmibodový týden, který se však nerodil úplně lehce. Mladí Piráti sice ve 24. minutě duelu se Žďárem vedli 2:0, jenže podruhé do kabin šla mužstva za nerozhodného stavu 2:2. „Po našem druhém gólu jsme polevili a byli laxní, což soupeř potrestal vyrovnáním,“ ohlížel se Jakub Váchal.

„Za třetí třetinu nás ale musím pochválit, odehráli jsme ji bezvadně a udrželi těsné vedení i proto, že jsme výborně bránili střední pásmo,“ pokračoval plzeňský rodák. „Zvládli jsme oslabení na konci druhé třetiny a dobře jsme vstoupili do třetí. To si myslím, že bylo klíčové,“ zmínil sérii tří v podstatě navazujících žďárských přesilovek.

Druhý letošní gól a šestý bod v DHL extralize přidal Jakub Váchal na sklonku 44. minuty. „Viděl jsem puk, který vypadl ze souboje. Věřil jsem, že ho propíchnu a dostanu na branku, jenže se mi zamotal pod nohy. Přikopl jsem si ho a chtěl ho co nejrychleji dostat na branku. Ani pořádně nevím, jak do ní proletěl. Kluci říkali, že nějak nad betonem, takže trochu náhodný gól,“ smál se při popisu své trefy.

Ve čtvrtek hrál za juniory s Jihlavou, v pátek cestoval autobusem do Zlína a zpět, aby v sobotu znovu naskočil za tým do 19 let. „Když jsem se po čtvrtečním zápase dozvěděl, že pojedu v pátek s áčkem, jen jsem se snažil co nejvíc relaxovat, kdybych náhodou naskočil,“ přibližoval po dvou výhrách nad týmy z Vysočiny.

„Jsem rád, že jsem zažil atmosféru extraligového zápasu, i když vůči nám byla hodně nepřátelská. Když na Bohouše Janka někdo řval, že je simulant, už mi to přišlo hodně přehnané,“ vyprávěl dále. „Tajně jsem doufal, že bych mohl naskočit, kdyby už byl zápas trochu rozhodnutý, ale bylo to pořád vyrovnané, takže jsem ho prožíval na střídačce a chápal, že se na led nedostanu,“ doplnil smířeně.

Z hájemství zlínských Beranů se extraligoví Piráti vrátili v sobotu nad ránem, Jakub Váchal však obdržel od Vladimíra Růžičky „propustku“ z ranního programu. „Do postele jsem se dostal někdy kolem druhé v noci a snažil se co nejvíc spát. Dokonce jsem nemusel na trénink s áčkem a mohl spát déle, protože v juniorech máme všechno posunuté na den před zápasem. Když hrajeme v poledne, ráno na led nechodíme,“ vysvětloval.

Následně také přiblížil, jak cesty na Valašsko a zpět strávil. „Do Zlína jsem i na chvíli usnul, jinak jsem si na mobilu pouštěl písničky a koukal na filmy. Pořád dokola běžely první tři díly Rockyho a Okresní přebor,“ naznačil program promítání. „Domů jsem neusnul ani na chvíli, byl jsem plný zápasu, i když jsem nehrál. Navíc neusnu, když hraje nějaký film,“ uzavřel Jakub Váchal.