Aktuální zprávy

Přijďte do areálu VTŽ! Vychutnáte si jedinečné spojení hokeje a výroby bezešvých trubek

Napsal 11.02.2016 Klub
C h o m u t o v - Blíží se to, blíží! Už jen pár dní zbývá do odhalení podoby retro dresů, v nichž Piráti nastoupí během výročního zápasu proti Bílým Tygrům z Liberce. Kdo v neděli 14. února dorazí do areálu VTŽ, rozhodně nebude litovat. V unikátním industriálním prostředí může zavzpomínat na minulost výroby bezešvých trubek v Chomutově a zároveň si zpříjemnit odpoledne fotografiemi retro dresů, podpisy čtyř osobností místního hokeje a jako bonus si ještě prohlédnout provoz továrny. Neváhejte a přijďte strávit zajímavé odpoledne do areálu VTŽ.

Vše vypukne ve 14 hodin a 30 minut, přičemž areál bude zpřístupněný už půl hodiny před zahájením akce. Celý program odstartuje odhalením podoby retro dresu, které na sobě budou mít i čtyři výrazné osobnosti z historie chomutovského hokeje, jejichž podpis budou moci zájemci získat na speciálních kartách vydaných u příležitosti výročního zápasu.

Po skončení autogramiády budou mít návštěvníci akce jedinečnou možnost prohlédnout si zblízka, jak se vyrábí bezešvé trubky, jejichž výroba započala v Chomutově už na konci 19. století a je spojena se jmény bratrů Mannesmannových.

SPOJENÍ MHD NA AKCI V AREÁLU VTŽ
    Linka č. 7: Chomutov, AN (13:18) --> Chomutov, Vodní (13:31)
    Linka č. 17: Chomutov, AN (13:15) --> Chomutov, Vodní (13:21)
    Linka č. 41: Jirkov, Horník (13:27) --> Chomutov, Vodní (13:59)
    Linka č. 53: Chomutov, Písečná (13:27) --> Chomutov, Vodní (13:44)
    Linka č. 53: Chomutov, AN (14:09) --> Chomutov, Vodní (14:16)

Areál VTŽ bude přístupný pouze pěšky přes bránu z Dukelské ulice, odkud pořadatelé navedou všechny návštěvníky přímo na místo konání akce do výrobní haly, kde se i v současné době vyrábí bezešvé trubky. Z toho důvodu je třeba dbát nejen na vlastní bezpečnost a dodržovat pokyny pořadatelů či organizátorů. Z bezpečnostních důvodů je vstup dětem povolen pouze v doprovodů dospělého. Níže naleznete podrobný plánek, jak cesta areálem VTŽ vypadá.

K dopravě na akci můžete využít i městskou hromadnou dopravu z Jirkova, Písečné či chomutovského autobusového nádraží. Trolejbusová linka číslo 41 vyráží z Jirkova od Horníku ve 13:27 a jede oběma městy, z Písečné je možné využít trolejbus číslo 53, jenž odjíždí rovněž ve 13:27. Nejbližší zastávka pro vstup do areálu nese jméno Vodní.

VSTUPENKY NA VÝROČNÍ ZÁPAS BUDOU V PŘEDPRODEJI OD 16. 2. 2016 OD 10:00 NA WEBU TICKETSTREAMU A V JEHO PŘEDPRODEJNÍ SÍTI.