Ohlasy po utkání

Premiéra v seniorech? „Zadostiučinění a odměna, ale nečekal jsem to,“ líčí Miroslav Dani

Napsal 23.08.2019 Libor Kult, Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vyrazili k osmému přípravnému utkání do Litoměřic, kde poprvé nestačili na prvoligového soka. První utkání za A-tým odehrál i Miroslav Dani, jenž nastoupil v první útočné formaci po boku zkušenějších spoluhráčů a se svým menším vzrůstem odhodlaně odolával tvrdé hře.

Přestože ve statistikách u Daniho žádný ‚Chomutov‘ nesvítí, oblékl jeho dres jako malý chlapec na turnaji v zámoří, kam odletěl v sezóně 2012/2013. „Před zápasem mě to nenapadlo, ale vzpomněl jsem si na to, když sem jel poprvé do Chomutova na trénink,“ přiznává.

Po pár přípravných zápasech za juniory, kde rozhodně nezaostával, dostal vůbec první zápas mezi seniory. „Ráno jsem se dozvěděl, že mám jít na led s áčkem, takže jsem neměl moc času, abych o tom přemýšlel, což mi asi prospělo. Na rozbruslení jsem trochu nervózní byl, během zápasu to ze mě po pár střídáních spadlo,“ popisuje mladý forvard.

Premiéra budiž mu odměnou za produktivitu v juniorce, dobré bruslení, hru s kotoučem a nezmatkování při přesilovkách, což sám považuje za své přednosti. „Je to takové zadostiučinění a odměna za to, že odvádím stoprocentní výkony a snažím se pořád makat. Byl jsem rád, že přišla šance, i když takhle brzo jsem ji nečekal, protože jsem v Chomutově absolvoval s juniory jen konec suché přípravy a teď zatím celý led,“ připouští Miroslav Dani.

Nakonec z prvního duelu v dospělém hokeji byla i první formace po boku Jana Rudovského a Tomáše Pituleho. „Bylo to skvělý, protože kluci mi strašně pomáhali. Hodně se mnou mluvili před zápasem i během něj. Já jsem zase takovým frajerům nechtěl zkazit žádnou přihrávku. Cítil jsem na sobě i tuhle zodpovědnost,“ říká.

Kromě elitní lajny si devatenáctiletý útočník vyzkoušel i početní výhody. „Byl jsem až překvapený, kolik prostoru jsem na ledě dostal včetně přesilovek, na které jsem chodil pořád, než nám ke konci zápasu vypadl centr Tomáš Pitule a už jsem na led tolik nechodil,“ vypráví.

Aktuálně má odchovanec pražské Hvězdy čerstvé srovnání prvoligové a juniorské přípravy, ve které bude hned v pátek pokračovat. „Největší rozdíl byl v síle hráčů, i když Litoměřice nastoupily s hodně hráči, které budu potkávat i v juniorech. Zápas měl rychlost, ale počítám, že řada týmů bude ještě silovější,“ domnívá se.

Nakonec premiéru pokazila jenom prohra 3:4. „Užil jsem si to. Přišlo docela dost lidí. Škoda, že na konci nepřišla třešnička v podobě výhry,“ lituje Miroslav Dani, jehož ani pokladník Jakub Chrpa zatím neurgoval. „Neozval se, ale trenér juniorů mi hned ráno před zápasem říkal, že v pondělí jim musím přinést něco do kabiny, tak koupím asi chlebíčky,“ přemýšlí nahlas.

Donedávna junior Sparty měl na sever Čech namířeno už dříve, nakonec si však musel počkat na letní pauzu. „Měl jsem přijít už někdy v lednu. Všechno bylo dohodnuté, ale sparťanský trenér si to na poslední chvíli rozmyslel a řekl mi, že musím zůstat,“ vypráví a hned připojuje, „zázemí je tu lepší než na Spartě, což je velká výhoda.“

Pro mládežníka jde o vůbec první místo působiště mimo hlavní město, odkud pochází. „Začínal jsem s hokejem na Hvězdě, odkud jsem v mladším dorostu odešel na Spartu. Teď budu poprvé jinde než v Praze. Zatím dojíždím, ale časem zůstanu v Chomutově na intru nebo si najdu nějaké bydlení, abych rodičům ukázal, že se o sebe zvládnu postarat, i když doma je doma,“ uvádí Dani.

O speciálních zápasech tedy pro pražského rodáka není pochyb, na Spartu narazí hned ve druhém kole DHL juniorské ligy akademií. „S juniorskou začínáme na Slavii a hned jedeme i na Spartu, takže si to hned vychutnám, i když to nemám tak, že bych Slavii nesnášel. Občas tam zajdu na fotbal. Zase tolik tohle neřeším, na hokej totiž chodím na Spartu,“ líčí mladík, jehož vzorem byl Jan Marek.

„Než se stalo, co se stalo, byl to on. Teď se mi líbí Patrick Kane nebo Ovečkin,“ prozrazuje. Výjimečná byla i účast na Memoriálu Jana Marka. „Byl to takový divný pocit. I kvůli tomu jménu jsme se snažili turnaj vyhrát,“ uzavírá Miroslav Dani.