Předvánoční zápas zavede Piráty na led třetího Mountfieldu HK

Napsal 20.12.2018 Marcel Holl
C h o m u t o v - Ještě jeden duel před Vánoci mají na programu pirátští hokejisté. V pátek cestují do Hradce Králové, kde se utkají s tamním Mountfieldem, který zatím ovládl oba vzájemné zápasy. Jak tomu bude tentokrát? Souboj dvou týmů z opačných pólů tabulky Tipsport extraligy startuje v pátek 21. prosince v 18:00.

Královéhradecký Mountfiled nalezneme v tabulce na třetí pozici, kde má stejně bodů jako druhý Liberec, akorát horší skóre. Svěřenci trenéra Tomáše Martince mají na svém kontě devětačtyřicet bodů.

Nejpodařenější výsledkové období prožili Východočeši první měsíc extraligového programu, kdy z úvodních deseti zápasů osmkrát slavili po závěrečné siréně vítězství. Následně to bylo jako na houpačce a před druhým vzájemným měřením sil prožíval Hradec Králové zatím nejdelší sérii proher, která čítala tři duely.

Vítězstvím v ROCKNET ARÉNĚ se nastartovala dvouzápasové série výher a následně byly výsledky opět jako na houpačce, ale Hradečtí neměli bodový výpadek. Před pátečním střetnutím s Piráty je Mountfield HK v jiné pozici než na konci října. Momentálně má v zádech čtyřzápasovou sérii výher.

Mountfield proti Pirátům obleče vánoční dresy

Páteční duel bude speciální pro domácí celek. Ten si totiž připravil speciální vánoční dresy, které hráči obléknou právě v zápase s Chomutovem. Dresy již jsou v aukci, výtěžek bude využit k prospěšným účelům. V aukci je kompletní sada 29 trikotů.

Mountfield HK zatím ovládl oba vzájemné zápasy

První duel začali lépe domácí. V jedenácté minutě je poslal do vedení Bezúch. O čtyři minuty navýšil vedení Hradce Králové Linhart. Pirátům se podařilo ve druhé části zápasu snížit zásluhou Humla. Jenže byl to Mountfield, kdo přidal další branku. Zkraje třetí části se trefil Vincour a v závěru zápasu již pouze upravil na konečných 3:2 z pohledu Královéhradeckých Ronald Knot.

I druhé měření sil začali lépe Východočeši, kteří v ROCKNET ARÉNĚ vedli po brankách Vincoura a Zámorského dvougólovým rozdílem. Piráti ale ve druhé třetiny úřadovali a třemi brankami zvrátili vývoj na svou stranu. Postupně se trefili Valach, Knot a Koblasa. Královéhradecké družině se podařilo čtyři minuty před koncem základní hrací doby srovnat a poslal duel do nastaveného času. Postaral se o to Filip Pavlík. Hosté dokonali obrat v 61. minutě, kdy ranou pod břevno Lukešovy branky rozhodl zápas Lukáš Cingel. Mountfield HK tak zvládl oba letošní vzájemné duely.

365 tr. minutTRESTNÉ MINUTY389 tr. minut

Dynamo Pardubice – Mountfield HK 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Sestava Mountfieldu HK v derby:

Maxwell – Linhart, Zámorský, Graňák, Cibulskis, Rosandič, F. Pavlík, Nedomlel – Chalupa, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Dragoun, Vincour – Rákos, Bičevskis, Miškář – Bezúch, Nedvídek, Vopelka.

Východočeské derby odstartovaly lépe Pardubice, které po první dvacetiminutovce vedli na svým rivalem 1:0 díky brance Denise Kusého. Mountfield vstoupil do druhé periody s větším nasazením, což v polovině zápasu znamenalo vyrovnání, trefil se Petr Koukal, v minulosti kapitán Pardubic. Na počátku posledního dějství se hrálo čtyři na čtyři a Královéhradečtí převrátili duel na svou stranu. Hamerlíka překonal Matěj Chalupa. Následně ho napodobil ještě Radovan Pavlík a definitivu dal zápasu trefením opuštěné klece Tomáš Vincour.

Branky a nahrávky: 3. Kusý (Machala) – 29. Koukal (Smoleňák, Bezúch), 41. Chalupa, 47. R. Pavlík (Rosandič, Dragoun), 59. Vincour. Vyloučení: 5:3, navíc Cardwell, Hrabal (oba Pardubice) 10 min. OT. Bez Využití. Střely na branku: 23:32. Zblokované střely: 17:11. Hity: 8:4. Vhazování: 29:28.

Piráti – Kometa Brno 6:4 (2:0, 1:0, 3:4)

Pirátská sestava proti Kometě:

Peters – Jank, Flemming, Dietz, Knot, Štich, Valach, Trefný – Koblasa, Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Klíma, Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Marjamäki, Klhůfek, Havel.

Piráti po reprezentační přestávce hostili v předehrávce brněnskou Kometu. Tu načal již v první minutě Radek Duda. Následně zvýšil na dvoubrankový rozdíl Kevin Klíma a Piráti po první dvacetiminutovce vedli 2:0. V prostředním dějství zvýšil na tříbrankový rozdíl opět Radek Duda, který vyhnal Kašíka z brněnské klece. Střídající Vejmelka kapituloval v šestačtyřicáté minutě z hole Tomáše Svobody. Brno následně dvěma trefami zdramatizovalo utkání, prosadili se Peter Mueller a Michal Gulaši. Tříbrankový rozdíl vrátil na domácí hokejky šikula Jakub Sklenář. Krátce po brance byl vyloučen Radek Duda a Kometa početní výhodu využila. V osmapadesáté minutě zkusili hosté poprvé hru bez brankáře a slavili úspěch a rázem to bylo jen o gól. Piráti ale dokázali závěrečný tlak ustát a díky pojistce od Jana Stránského přetlačili Kometu poměrem 6:4. Utkání nabídlo i pěstní potyčku mezi Kevinem Klímou a Alexandrem Malletem. Oba útočníci si uštědřili několik ran, ale přeci jen úspěšnější byl hrát Brna.

Branky a nahrávky: 1. Duda (Tomica), 9. Klíma (Stránský, Dietz), 39. Duda (Stránský, Jank), 46. T. Svoboda (Koblasa), 54. Sklenář (T. Svoboda, Knot), 59. Stránský (Vantuch) – 49. Mueller (Erat, Plekanec), 52. Gulaši (Čermák, Němec), 55. Mueller (Němec, Hruška), 58. Hruška (Erat, Zaťovič). Vyloučení: 6:5, navíc Klíma, Duda - Mallet všichni 10 min., Dočekal do konce utkání. Využití:0:3. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:32. Zblokované střely: 8:6. Hity: 7:8. Vhazování: 35:27.