Předkolová série se stěhuje do Brna. Přivezou si Piráti z ledu Komety postup do čtvrtfinále?

Napsal 09.03.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Předkolo Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy mezi Piráty a brněnskou Kometou má ze sebou úvodní dvě střetnutí. Oba duely dokázali Chomutovští vyhrát a stav série je tedy 2:0 na zápasy. Nyní se pokračování stěhuje na led DRFG Arény. Chomutovští budou chtít navázat na domácí zápasy a získat třetí postupový bod. Třetí duel série startuje v Brně ve čtvrtek 10. března v 17 hodin a 20 minut. Utkání odvysílá přímým přenosem Česká televize.

První dva zápasy mezi Piráty a Kometou

Předkolo odstartovalo v pondělí 7. března. Diváci v pirátské aréně viděli velmi bojovný zápas. První dějství nabídlo úvodní posun ve skóre, když se v desáté minutě prosadil brněnský Petr Mrázek. Na jeho trefu nemohli Piráti dlouho nalézt odpověď. Vyrovnání přinesla až padesátá minuta a nahození kanadského beka Bretta Skinnera. Ve zbývající desetiminutovce rozhodující gól nepadl, a tak přišlo na řadu prodloužení. Z něho se odehrálo pouze 133 sekund, neboť opět nastala chvíle obránce Skinnera, který druhým gólem v duelu rozhodl o úvodní sériové výhře. „Vítězství je o to cennější, že Kometa dlouho vedla a my zápas otočili,“ konstatoval kapitán Michal Vondrka po prvním zápase.

O čtyřiadvacet hodin později byla k vidění odveta. Přítomní diváci opět mohli vidět bojovný zápas, jenž okořenilo několik šarvátek. Jako první šli do vedení Chomutovští. V patnácté minutě se přesnou střelou pod víko prosadil Roman Červenka. Na jeho počin navázal ke konci druhé části Peter Ölvecký, jenž se po návratu z trestné lavice dostal do brejku, který následně zakončil střelou zpoza brankové čáry, kterou odrazil o záda brněnského gólmana Čiliaka. Ve třetí části již Piráti nepřipustili žádné drama a získali druhou výhru v předkole. „Bylo to těžké bojovné utkání, prostě takové klasické play-off,“ prozradil zkušený Marek Tomica.

Oba zápasy v Chomutově vyzněly lépe pro Chomutov. Jak tomu bude v Brně?